joombig banner rotation images

Menu

Dwa transporty żywności już przyjechały do BełchatowaNiemal 160 ton żywności trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców Beł­chatowa w ramach współpracy miasta z Bankiem Żywności. Jesienią do miasta przyje­chały już 2 transporty z artykułami spożywczymi. W ciągu najbliższych kilku miesięcy, do czerwca 2018 roku, do Bełchatowa przyjedzie kolejnych sześć.


W tegorocznej edycji Banku Żywności z tej formy pomocy skorzysta 3200 najbardziej potrzebujących bełchato­wian. Trafią do nich różne produkty spożywcze, makaron, ryż, herbatniki, mle­ko, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliw­kowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa i wieprzowa, pasztet, cukier, olej i ser. Nowością w tej edycji będą: buraczki, kasza gryczana oraz makaron bezglutenowy. W sumie każda z osób korzystają­cych ze wsparcia otrzyma 50 kilogramów żywności, czyli około 114 opakowań produktów.


- Pomoc dla mieszkańców jest dla nas najważniejsza, dlatego po raz kolejny bierzemy udział w akcji Banku Żywności. Dzięki temu bełchatowianie otrzy­mują najpotrzebniejsze, a jednocześnie wysokiej jakości produkty spożywcze – dodaje Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.


Żywność jest przekazywana mieszkańcom bezpłatnie. Koszty jej transportu z Łodzi wzięło na siebie miasto. W tym roku, za dwa transporty zapłacone zo­stało nieco ponad 2 300 zł.

AP

 

Do potrzebujących trafi blisko 160 ton żywności

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018