joombig banner rotation images

Menu


10 mieszkań socjalnych jest już gotowychZakończyła się przebudowa starej gazowni przy ul. Sienkiewicza 40. W budynku miasto wydzieliło dziesięć nowych mieszkań socjalnych. Wkrótce bełchatowskie rodziny odbiorą klucze.


Remont budynku, który przekazało miastu PGNiG, przy ul. Sienkiewicza 40 dobiegł końca.  Powierzchnie nowych mieszkań wahają się między 32 a 48 mkw, w każdym wydzielony jest aneks kuchenny z kuchnią gazową i zlewozmywakiem oraz łazienka z armaturą sanitarną. Lokale są już gotowe do zamieszkania. Na podłogach w pokojach ułożone zostały panele, w łazienkach natomiast położono glazurę i terakotę.


- Mieszkania są komfortowe i na wysokim poziomie, ponieważ są wykończone pod klucz, przeprowadzka rodzin z małymi dziećmi powinna przebiec sprawnie i szybko. Cieszę się, że być może jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia odbiorą klucze – podkreśla Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.


W najbliższych dniach do budynku przy ul. Sienkiewicza wprowadzi się 9 bełchatowskich rodzin, oczekujących na mieszkania socjalne. Lista jest gotowa. W budynku przygotowanych jest 10 mieszkań, ale dwa zostały przyznane jednej rodzinie, która ma piątkę dzieci.

 

 

Mieszkania na Sienkiewicza są gotowe do zamieszkaniaPrzyszli mieszkańcy już oglądają nowe mieszkania. Potem pozostanie tylko dopełnienie formalności i odbiór kluczy. Czynsz na Sienkiewicza będzie naliczany według stawki obowiązującej w lokalach socjalnych, czyli 62 gr za mkw. + media (prąd, woda i ścieki, gaz).

Przebudowa budynku po starej gazowni kosztowała blisko 1 mln 160 tys. zł, miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad 523 tys. zł z Banku Gospodarstwa Krajowego. Na tym nie koniec. W planach jest budowa dodatkowego budynku mieszkalnego na terenie przy ul. Sienkiewicza, w którym powstaną dwa lub trzy większe mieszkania dla rodzin wielodzietnych. 


Miasto ma w swoich zasobach 2 tys. 254 mieszkania komunalne i około 90 mieszkań socjalnych (dane na koniec 2016 roku). Po zakwalifikowaniu 9 rodzin do zamieszkania w nowo wyremontowanym budynku przy ul. Sienkiewicza, w Bełchatowie na mieszkania socjalne oczekuje jeszcze pięć rodzin, natomiast na komunalne – szesnaście. Czas oczekiwania na lokale wynosi obecnie maksymalnie 1,5 roku.

 

AP

 


 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019