joombig banner rotation images

Menu

Władze Bełchatowa spotkały się z lokalnymi przedsiębiorcamiPrzedstawiciele bełchatowskiego biznesu spotkali się z władzami Bełchatowa. Przedświąteczne spotkanie było doskonałą okazją do zapoznania się z działaniami, jakie miasto prowadzi by gospodarka w Bełchatowie rozwijała się prężnie oraz do wymiany doświadczeń.

 

Z właścicielami firm spotkali się prezydent Mariola Czechowska, wiceprezydent Ireneusz Owczarek i przedstawiciele magistratu odpowiedzialni za sektor gospodarczy. Jednym z poruszanych tematów było wsparcie, jakie młodym ludziom zaczynającym dopiero swoje kariery zawodowe, może zaoferować miasto i lokalni przedsiębiorcy.

 

- Chciałabym zaprosić przedsiębiorców do współpracy z miastem i tworzenia miejskiego programu pomocy młodym bełchatowianom, którzy wchodzą na rynek pracy – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. - Myślę, że utworzenie platformy współpracy miedzy pracodawcą a potencjalnym pracownikiem pozwoli nam zadbać o przyszłość absolwentów wyższych uczelni i szkół ponadgimnazjalnych, będzie też miało duży wpływ na rozwój firm.

Spotkanie było okazją do poszerzenia wiedzy i dyskusji o lokalnej gospodarce

 

Platforma już działa na portalu www.invest.belchatow.pl pracodawcy z powiatu bełchatowskiego mogą umieszczać oferty staży i praktyk skierowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów i absolwentów uczelni wyższych.

 

CZYTAJ:Praktyki i staże w Bełchatowie

 

Podczas przedświątecznego spotkania, jego uczestnicy wysłuchali wykładów oraz dyskutowali w trzech panelach dyskusyjnych. Pierwszy dotyczył korzyści, jakie firmom przynosi mentoring, czyli współpraca doświadczonych pracowników z nowo zatrudnionymi osobami oraz tego, jak może on wpływać na karierę zawodową i powodzenie w biznesie. W części drugiej zapoznano się z tematem odpowiedniego doradztwa w firmach typu start-up, w ostatniej natomiast przybliżony został temat angażowania się przedsiębiorstw w życie i rozwój lokalnej społeczności.

 

- Wszystkim nam chodzi o to samo, czyli o odpowiedzialne budowanie gospodarki w mieście, o pobudzenie chęci wspierania lokalnych inicjatyw i ciekawych pomysłów mieszkańców – tłumaczy Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu.

 

Władze miasta liczą, że podobne spotkania będą się odbywać cyklicznie.

 

AP
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018