joombig banner rotation images

Menu

Schronisko wstzymuje adopcje w okresie około świątecznymBełchatowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, podobnie jak w roku poprzednim, wstrzymuje adopcje zwierząt między 16 a 26 grudnia. Ograniczenie to jest spowodowane głównie tym, że każdego roku po świętach Bożego Narodzenia pod opiekę schroniska trafia mnóstwo szczeniąt i kociąt, które okazały się niechcianym „prezentem” i zostają wyrzucone na ulicę.


Gorączka przedświątecznych zakupów w pełni. Częstym prezentem są niestety zwierzęta. Przez kilka pierwszych dni dzieci cieszą się z nowego domownika, ale potem wszystkie obowiązki spadają na rodziców, a ci nie zawsze mają czas na opiekę nad czworonogiem. Często po kilku tygodniach zwierzęta są porzucane przez nowych właścicieli. W Polsce co roku kilkadziesiąt tysięcy psów zostaje porzuconych lub zabitych tylko dlatego, że przy zakupie świątecznego prezentu zabrakło refleksji. Dlatego zakup czy adopcja, zdaniem pracowników bełchatowskiego schroniska, muszą być dobrze przemyślane a nie dokonywane pod wpływem świątecznego impulsu.

Na nowy dom czeka 231 psów i 31 kotówAby zapobiec porzucaniu czy oddawaniu zwierząt, schronisko wstrzymuje adopcje w okresie około świątecznym - przygarnąć zwierzę można tylko do piątku, 15 grudnia, po świętach adopcja będzie możliwa od 27 grudnia.

Obecnie w schronisku przy ul. Zdzieszulickiej 12 przebywa 231 psów (w tym 23 szczenięta) oraz 31 kotów (w tym 3 kocięta). Proces adopcyjny nie jest skomplikowany. Wystarczy przyjść do schroniska z dowodem osobistym, wybrać odpowiednie dla siebie zwierzę, podpisać zobowiązanie adopcyjne i uiścić opłatę - za psa wynosi ona 50 zł, a za kota 25 zł.

Przygarniając jednego z podopiecznych schroniska, adoptujący ma pewność, że pies lub kot posiada pełen pakiet aktualnych szczepień, jest odrobaczony i odpchlony. Ponadto czworonogi wydawane do adopcji są zaczipowane (z wpisem do międzynarodowej bazy danych CBDZOE) oraz posiadają aktualną książeczkę zdrowia. Jeśli stan zdrowia oraz wiek zwierzęcia na to pozwala, poddawane jest ono zabiegowi sterylizacji.

 

AP
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018