joombig banner rotation images

Menu

Stoiska z regionalnymi wypiekami, miodami i smakołykami. Do tego ręcznie zdobione bombki, ozdoby choinkowe, świąteczne kartki. Nie zabrakło też rozmaitych atrakcji na czele z wizytą Świętego Mikołaj – bełchatowski Jarmark Świąteczny zgromadził tłumy mieszkańców w centrum.

 

Co prawda do Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, jednak ich wyjątkowy klimat można w naszym mieście poczuć już teraz. Przedsmakiem świątecznej atmosfery niewątpliwie był coroczny jarmark, który tradycyjnie odbył się na placu Narutowicza.


Dopisali nie tylko wystawcy, ale przede wszystkim mieszkańcy. Przez dwa dni – 9 i 10 grudnia, bełchatowianie mieli okazję, aby kupić oryginalne prezenty i świąteczne ozdoby. Na stoiskach znalazło się wiele przysmaków, m.in.  pardubickie pierniki, węgierskie kołacze, wyroby prosto z Litwy. Nie zabrakło regionalnych rarytasów – ciast, wędlin, miodów czy znanych w całej Polsce serów korycińskich. Były też stroiki, bożonarodzeniowe drzewka, pocztówki, ręcznie szyte zabawki, biżuteria, przedmioty ozdobione techniką decoupage. Wszystko przy dźwiękach kolęd i pastorałek. W centrum świąteczne piosenki śpiewali miejscy stypendyści oraz zespół Duo Espresso wraz z zaproszonymi gośćmi, zaś w MCK dzieci i młodzież, którzy wzięli udział w przesłuchaniach do Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.


Oprócz zakupów i koncertów czekały też inne atrakcje - świąteczna poczta, olbrzymia śnieżna kula, sanie z reniferami i warsztaty dekorowania pierników. Plac Narutowicza odwiedził też sam św. Mikołaj, który rozdał najmłodszym słodkie upominki. Bełchatowskie nadleśnictwo podarowało, zaś mieszkańcom choinki.

 

AD-A

 


 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018