joombig banner rotation images

Menu

Rondo na STaszica będzie gotowe przed Bożym NarodzeniemBudowa ronda na skrzyżowaniu ulic Staszica i 1 Maja zakończy się w pierwszej połowie grudnia. Oznacza to, że jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia skończą się kłopoty kierowców na jednej z najbardziej zatłoczonych bełchatowskich krzyżówek. Przed rozpoczęciem prac kierowcy narzekali na utrudniony skręt w lewo z ul. 1 Maja w Staszica, co powodowało zakorkowanie tamtego rejonu.

 

To największa tegoroczna inwestycja drogowa w mieście, magistrat traktuje ją priorytetowo. We wrześniu plac budowy został przekazany firmie Rebud, która zadeklarowała zakończenie prac w pierwszych dwóch tygodniach grudnia.


- Chcemy, aby przed Bożym Narodzeniem ruch przy obu marketach był płynny, dlatego  przyspieszamy maksymalnie. Kolejny etap, czyli budowa odcinka drogi przy sklepie budowlanym może być realizowany w przyszłym roku - tłumaczy Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa.

Rondo na Staszica to największa inwestycja drogowa w tym roku
Do czasu zakończenia prac kierowcy korzystają z przygotowanego przez miasto objazdu. Jadąc od ul. Czyżewskiego w stronę Binkowa, na wysokości marketu E.Leclerc omijają skrzyżowanie wcześniej przygotowaną drogą z płyt betonowych, następnie poruszają się drogą między Sport Hotelem a ul. Staszica i na wysokości boisk treningowych wracają na Staszica.


Przebudowa skrzyżowania przebiega zgodnie z harmonogramem. Zakończone zostały już prace ziemne, zarys nowego ronda także jest gotowy. Wykonawca ułożył krawężniki, kończy się utwardzanie nawierzchni. W najbliższych dniach zostanie wylany asfalt.   


Przebudowa skrzyżowania ulic Staszica i 1 Maja będzie kosztować 3 mln 930 tys. złotych. Do inwestycji 1 300 tys. złotych dołoży powiat, w którego zarządzie jest ul. Staszica, a 250 tys. market budowlany Majster.

 

AP

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018