joombig banner rotation images

Menu

Masz niepotrzebne ubrania? Ciepłe kurtki, swetry, szaliki czy koce? Przekaż je potrzebującym. 1 grudnia, na cztery miesiące, w kilku miejscach Bełchatowa staną specjalne wieszaki, na których będzie można zostawić odzież. Miasto wraz z miejską spółką PEC włączyło się w ogólnopolską akcję „Wymiana Ciepła”.

 

Jej idea jest bardzo prosta. Każdy, kto ma zbędne zimowe ubrania może je powiesić na specjalnych wieszakach, czyli w tak zwanych punktach wymiany ciepła. Z kolei osoby, które potrzebują ciepłej odzieży, bez skrępowania, mogą ją sobie stamtąd zabrać. Bełchatowianie mogą więc przeglądać już swoje szafy. Być może znajdą się w nich rzeczy, które będzie można przekazać innym.

 

Akcja "Wymiana Ciepła" rusza 1 grudnia. Wieszaki będą ustawione w różnych częściach Bełchatowa. Dokładnie pojawią się w parku przy placu Narutowicza (w pobliżu Miejskiego Centrum Kultury), w jadłodajni przy ul. Kwiatowej 6 (budynek Fundacji Społecznej „Solidarni”), w miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. Dąbrowskiego 2) oraz w punkcie Rejonowej Obsługi Mieszkańców nr 5 (ul. Czapliniecka 68). Teraz zbiórka ubrań prowadzona jest wśród pracowników m.in. urzędu miasta i spółki PEC. Dzięki temu, już pierwszego dnia na wieszakach w mieście pojawi się pierwsza odzież. 

 

W punktach wymiany ciepła można zostawiać kurtki, swetry, polary. Niezbędne są również szaliki, czapki, rękawiczki i koce, czyli wszystko to co potrzebne jest w mroźne dni. Warto przypomnieć, że odzież powinna nadawać się do noszenia, to znaczy być niezniszczona i czysta. Mieszkańcy, którzy chcieliby oddać ubrania, ale nie mają możliwości, by dojechać do jednego ze wskazanych punktów, mogą telefonicznie skontaktować z się z PEC – 44 633 33 36, wew. 412. Pracownik spółki przyjedzie we wskazane miejsce, odbierze rzeczy i powiesi je na jednym z wieszaków. Akcja potrwa do końca marca przyszłego roku.

 

Bełchatów to jedno z wielu miast, które włączyło się w tą ogólnopolską akcję. „Wymiana Ciepła” została zapoczątkowana przez jednego z mieszkańców Budapesztu. W ciągu kilkudziesięciu pierwszych godzin trwania akcji na terenie Węgier pojawiło się ponad 200 wieszaków z ciepłymi ubraniami, które ustawili kolejni mieszkańcy. Teraz akcja rozprzestrzenia się na terenie naszego kraju.  

 

 

AD-A

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018