joombig banner rotation images

Menu

Rękodzieło, ozdoby i różnorodne smakołyki regionalne, a nawet zagraniczne. Nie zabraknie też rozmaitych atrakcji na czele z wizytą Świętego Mikołaj – tak zapowiada się kolejny bełchatowski Jarmark Świąteczny.

 

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, ale ich wyjątkowy klimat w naszym mieście będzie można poczuć już niebawem. A to za sprawą dorocznego Jarmarku Świątecznego, który zagości na placu Narutowicza 9 i 10 grudnia. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę potrwa on w godzinach 10:00-18:00.

 

Z bogatą i różnorodną ofertą na mieszkańców będzie czekać ponad sześćdziesięciu wystawców. Na stoiskach znajdzie się wiele przysmaków. Mowa m.in. o pardubickich piernikach, węgierskich kołaczach, wyrobach prosto z Litwy. Nie zabraknie też regionalnych rarytasów – ciast, wędlin, miodów czy znanych w całej Polsce serów korycińskich. Oprócz smakołyków będzie mnożna kupić ozdoby świąteczne, stroiki, bożonarodzeniowe pocztówki. Będą także ręcznie szyte zabawki, biżuteria, przedmioty ozdobione techniką decoupage, zaś rękodzielnik z Ukrainy przywiezie ze sobą ręcznie wykonane ozdoby szklane. Na stoiskach pojawią się nawet naturalne kosmetyki – na przykład mydła i wyroby z łuski gryczanej i gorczycy.

 

Jarmark to nie tylko doskonała okazja, aby kupić oryginalne prezenty, choinkę, regionalne rarytasy. To także szansa, aby posłuchać świątecznych piosenek. Przez dwa dni Miejskim Centrum Kultury będą się odbywać przesłuchania do Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Już po raz siedemnasty na scenie zaprezentują się dzieci i młodzież. Laureatów usłyszymy podczas koncertu finałowego, który zaplanowany jest na 14 stycznia w parafii na os. Binków. Świąteczny koncert zaplanowany jest także na 9 grudnia. Na placu wystąpią stypendyści Prezydenta Miasta Bełchatowa, zaproszeni goście oraz zespół Duo Espresso.

 

Na tym nie koniec. Będzie też świąteczna poczta za pośrednictwem, olbrzymia śnieżna kula i sanie z reniferami. Maluchy wraz z rodzicami zapraszamy na bezpłatne warsztaty dekorowania pierników. Zajęcia odbędą się zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Plac Narutowicza odwiedzi sam św. Mikołaj, który rozda najmłodszym słodkie upominki. Bełchatowskie nadleśnictwo podaruje zaś mieszkańcom choinki. 

 

 

Bełchatowski Jarmark Świąteczny

 

 

AD-A

 

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018