joombig banner rotation images

Menu

Zbliża się Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. To dobra okazja, aby przebadać się i sprawdzić, jak mają się nasze płuca. Miasto zaprasza więc na bezpłatne badania. Akcja już 16 listopada na Targowisku Miejskim.

 

W trzeci czwartek listopada, każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Tego dnia nałogowi palacze wspólnie próbują rozstać się z nałogiem. Życie bez papierosa promuje także Bełchatów, który od lat organizuje akcje antynikotynowe. Podobnie będzie w tym roku. Miasto ponownie zaprasza na bezpłatnie badania profilaktyczne. Tym razem bełchatowianie będą mogli wykonać spirometrię, czyli zmierzyć objętość i pojemność płuc, a także zbadać zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz ciśnienie krwi. Specjaliści będą czekać na pacjentów w czwartek, 16 listopada na Targowisku Miejskim – budynek administratora. Badania będą wykonywane w godzinach: 9:00 – 12:00.

 

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia. W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem wszystkie stany i większość palaczy. Idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem, przyjęła się także w innych krajach – m.in. w Polsce. Od 1991 roku w każdy trzeci czwartek listopada Polacy razem próbują rzucić palenie.

 

 

 

 

 

AD-A

 

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018