joombig banner rotation images

Menu

W MCK odbędzie się darmowy wykład o chorobach układu krążeniaW ramach akcji „Ratuj Swoje Życie – Stop Udarom i Zawałom” wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w wykładzie poświęconym chorobom układu krążenia. Wykład odbędzie się 13 listopada w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury.

 

Choroby układu krążenia (sercowo-naczyniowego) są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Mimo coraz lepszej diagnostyki i coraz nowocześniejszych metod leczenia, w Polsce co roku z powodu chorób układu krążenia umiera 200 tysięcy osób.

 

- Niestety współczesny styl życia sprzyja rozwojowi chorób serca i krążenia. Mowa głównie o niewłaściwym odżywianiu, małej aktywności ruchowej i stosowaniu używek, nie bez znaczenia pozostaje także wszechobecny stres – podkreśla koordynator Zespołu ds. Pomocy Społecznej i Zdrowia bełchatowskiego UM, Iwona Nowak.

 

Choroby serca i naczyń powstają w wyniku działania tak zwanych czynników ryzyka. Szczególnie narażone na rozwój chorób układu krążenia są osoby, u których występuje jednocześnie kilka takich czynników:Wykład o chorobach układu krążenia odbędzie się w ramach akcji "Ratuj Swoje Życie - Stop Udarom i Zawałom"

 

- podwyższony poziom cholesterolu,

- palenie tytoniu,

- mała aktywność ruchowa,

- nadwaga i otyłość,

- upośledzona tolerancja glukozy,

- czynniki psychologiczne (nadmierny stres, depresja),

- nieracjonalne odżywianie,

- zaawansowany wiek,

- rodzinne obciążenia chorobami serca.

 

Aby zwiększyć świadomość i wiedzę bełchatowian na temat chorób układu krążenia, miasto organizuje wykład w ramach akcji „Ratuj Swoje Życie – Stop Udarom i Zawałom”. Już w najbliższy poniedziałek, 13 listopada, w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury lekarz kardiolog opowie chorobach związanych z układem krążenia, między innymi o miażdżycy, chorobie wieńcowej, zaburzeniach rytmu i przewodzenia, a także o udarach i zawałach. Ponadto uczestnicy wykładu otrzymają szeroką informację na temat przyczyn, niepokojących objawów, a przede wszystkim o roli diagnostyki i samym leczeniu.

 

Udział w wykładzie jest bezpłatny, wystarczy przyjść do MCK przy pl. Narutowicza Początek o godz. 11.00.

AP

 

W poniedziałek, 13 listopada, w MCK odbędzie się wykład o chorobach krążenia

 

 

 


 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018