joombig banner rotation images

Menu

Miasto tnie ceny działek o VATBełchatów chce przyciągnąć nowych mieszkańców. Pięć działek budowlanych należących do miasta można teraz kupić za cenę obniżoną o wartość podatku VAT.

 

Grunty położone w mieście to wciąż dobra inwestycja. Niestety często ceny takich działek są wysokie, ponieważ sprzedawane są przez inwestorów, którzy kupili je kilka lat wcześniej, a teraz liczą na wysokie zyski. Istnieje jednak możliwość zakupu tanich gruntów na drodze przetargu.

 

Ostatnie w tym roku przetargi na działki będące własnością miasta to dobra okazja do inwestycji w nieruchomość. Miasto obniża ceny pięciu działek budowlanych położonych przy ul. Dalekiej ( 4 działki) i Jurajskiej (1 działka). Działki mają powierzchnię 1132 do 1613 metrów kwadratowych, a cena za metr waha się między 65 a 69 złotych. Magistrat ogłasza czwarte przetargi ustne na te nieruchomości, aby zachęcić do ich kupna ceny zostały obniżone o 23 procent, czyli o wartość podatku VAT.

 

Działki należące do miasta można kupić taniej o VATGrunty leżące w obrębie gminy miejskiej Bełchatów są atrakcyjne z wielu powodów, jednym z nich jest z pewnością łatwy dojazd do pracy. Za zamieszkaniem w Bełchatowie przemawia także bliskość szkół i przedszkoli, szpitala i przychodni oraz instytucji kulturalnych. Przyszłych kupujących mogła zniechęcać cena, która była wyższa niż nieruchomości położonych poza miastem, teraz jest ona porównywalna. Jak przekonuje dyrektor Wydziału Geodezji i Architektury, Elżbieta Rawicka – Radwańska, działki miejskie mają z pewnością wyższy standard niż wiejskie.

 

- Mamy kanalizację deszczową i sanitarną, wodociągi oraz linie energetyczne, do których w każdej chwili można się podłączyć. Dodatkowo nabywcy mają pewność, że po sąsiedzku nie będzie żadnej inwestycji, która może zakłócić spokój. Wszystkie oferowane na sprzedaż działki są ujęte w planie zagospodarowania – dodaje dyrektor Rawicka – Radwańska. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Bełchatów jako jedno z nielicznych polskich miast jest w stu procentach objęte planem zagospodarowania przestrzennego.

 

Szczegółowe informacje o działkach przeznaczonych na sprzedaż po obniżonej cenie znajdują się w załącznikach poniżej. W przetargach mogą wziąć zarówno osoby fizyczne jak i prawne, pod warunkiem wpłacenia wadium w wysokości 10 procent ceny wywoławczej nieruchomości w wyznaczonym terminie. Wadium wpłacone przez osobę, która wygra przetarg zostanie zaliczone na poczet kupna. Pozostałym osobom będzie ono zwrócone na wskazane konto bankowe niezwłocznie po zakończeniu procedury przetargowej. Informacje o wszystkich przetargach prowadzonych przez miasto dostępne są w zakładce NIERUCHOMOŚCI oraz w Wydziale Geodezji i Architektury UM w Bełchatowie przy ul. Kościuszki 1, pok. 406, tel. 44 733 51 56.

AP


Działki tańsze o VAT znajdują się na Dalekiej i Jurajskiej

 

Załączniki:
Download this file (Ogłoszenie_Daleka.pdf)Ogłoszenie_Daleka[ ]1049 kB
Download this file (Ogłoszenie_Jurajska.pdf)Ogłoszenie_Jurajska[ ]697 kB

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018