joombig banner rotation images

Menu

Wszystkich Świętych na bełchatowskim cmentarzu

Inna organizacja ruchu w okolicach cmentarza, zmiany w komunikacji oraz wzmożone patrole straży miejskiej i policji – miasto jest gotowe do Wszystkich Świętych.

 

Organizacja ruchu

 

We Wszystkich Świętych ruch wokół głównego bełchatowskiego cmentarza jak co roku będzie wzmożony. Aby ułatwić poruszanie się w tym rejonie zarówno pieszym, jak i kierowcom, miasto wprowadza zmianę w organizacji ruchu.

 

Podobnie, jak w poprzednich latach, zamknięte zostaną wjazdy w Al. Włókniarzy od ulic Czaplinieckiej i Lipowej. Dodatkowo wyłączony zostanie fragment drogi krajowej Warszawa-Wrocław, który służyć będzie jako parking dla odwiedzających groby najbliższych. Ruch z tego odcinka będzie przeniesiony na drogę wojewódzką 484, czyli ul. Czapliniecką do Ronda Andersa i dalej ul. Lipową w kierunku Wrocławia.

 

Główne ciągi komunikacyjne, którymi będzie można dojechać i powrócić z cmentarza, to ul. Wyspiańskiego i ul. Kątna. Będzie tam obowiązywać ruch dwustronny. W obu kierunkach (trasa Warszawa-Wrocław) będzie można się także poruszać ul. Włókniarzy. Dodatkowo wyjazd z cmentarza będzie możliwy ulicami jednokierunkowymi - Transportową i Cmentarną.

 

Przypominamy, że dla odwiedzających cmentarz przy ul. Wojska Polskiego miasto jak co roku zorganizuje parking, aby kierowcy nie zostawiali swoich aut na chodnikach.

 

Komunikacja miejska

 

Z powodu wyłączenia z ruchu fragmentu Al. Włókniarzy zmieni się trasa kursowania linii nr 10, która we Wszystkich Świętych będzie kursować tak jak linia nr 3, czyli ul. Czapliniecką i Lipową.

Dodatkowo z myślą o bełchatowianach, którzy będą odwiedzać groby, we Wszystkich Świętych w mieście kursować będą duże Solarisy, a nie jak co roku małe busy.

 

Wzmożone patrole straży miejskiej i policji

 

Zbliżający się gorący okres przygotowań do Wszystkich Świętych, jak co roku wiąże się z różnymi zagrożeniami. Nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz osób przyjezdnych będzie czuwać bełchatowska straż miejska, która już od soboty 21 października kontroluje miejskie nekropolie. Jak mówi komendant SM, Piotr Barasiński, strażnicy pilnują porządku, a szczególną uwagę zwracają na akty dewastacji nagrobków i kradzieże. - Rozmawiamy z mieszkańcami, aby wykazali się większą czujnością niż zazwyczaj, ponieważ w tym okresie uaktywniają się kieszonkowcy i inni amatorzy łatwego zysku. Ponadto strażnicy miejscy jak co roku kontrolują osoby handlujące w okolicach cmentarza, czy wykupili miejsce od miasta oraz czy posiadają wszystkie niezbędne pozwolenia.

 

1 i 2 listopada strażnicy będą nie tylko pomagać prawidłowo parkować, ale także w razie potrzeby uruchomić samochód. - Jesteśmy przygotowani na każdą sytuację. Jeżeli ktoś będzie miał problem z uruchomieniem swojego pojazdu, na przykład z powodu niewyłączenia świateł na czas postoju, z chęcią pomożemy. Czekamy na sygnały pod całodobowym numerem 986 – dodaje komendant Barasiński.

 

Jak co roku także policja będzie prowadziła akcję „Znicz”. Od piątku, 27 października, do środy 2 listopada, funkcjonariusze będą nadzorować cmentarz, a także drogi dojazdowe i wyjazdowe oraz główne arterie komunikacyjne. W ramach akcji policjanci będą pełnić nadzór w obrębie cmentarzy, ulic dojazdowych, a także na ciągach komunikacyjnych zlokalizowanych w mieście i poza nim. Warto dodać, że będą nasilone kontrole stanu trzeźwości kierujących, a także prędkości. Wszystko po to, aby zapewnić wszystkim podróżującym maksymalne bezpieczeństwo.

 

Policyjne rady

 

- Będąc na cmentarzu, zwracajmy uwagę na osoby w naszym otoczeniu, które – jak się wydaje – przebywają tam bez wyraźnego celu. Jeśli ich zachowanie jest podejrzane, informujmy o tym pracowników cmentarza lub Policję.

 

- Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy ze sobą dużych kwot pieniędzy.

 

- Kierowcy powinni pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków pogodowych.

AP

 

We wszystkich Świętych będzie obowiązywać inna organizacja ruchu w pobliżu cmentarza

 

 


 


 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018