joombig banner rotation images

Menu

Dokładnie 2 tygodnie temu, w nocy z 5 na 6 października nad Bełchatowem przeszedł orkan Xavery. Usuwanie skutków wichury trwa do tej pory.


Kilkanaście uszkodzonych samochodów, powalone drzewa, zerwane gałęzie i konary, poprzewracane ławki i parasole, a do tego mnóstwo połamanych gałęzi i przerwy w dostawie prądu - tak wyglądał Bełchatów po przejściu orkanu Xavery. Na szczęście w mieście nie było ofiar w ludziach. O skutkach wichury szerzej piszemy TUTAJ.


Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej usunęło kilkadziesiąt wiatrołomów z koryta rzeki Rakówki. Do ich wydobycia konieczne byo użycie ciężkiego sprzętu (ładowarek i ciągników) oraz lin. Jak mówi Krzysztof Polak, kierownik Działu Usług Remontowych PGM, widać, że uszkodzeniu, złamaniu lub przewróceniu uległy przede wszystkim drzewa stare, których korzenie były obumarłe.


Usuwanie wiatrołomów z koryta Rakówki pozwoliło zapobiec niebezpieczeństwo podtopienia kilku budynków w Grocholicach, gdzie powalone drzewo spiętrzyło wodę i istniało realne zagrożenie wylania rzeki.

 

AP

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018