joombig banner rotation images

Menu

Tradycyjnie dzieci z bełchatowskich szkół i przedszkoli oplotły własnoręcznie zrobionymi serduszkami pomnik św. Jana Pawła II. To jedno z wydarzeń tegorocznych Dni Papieskich, na które wszystkich mieszkańców zapraszają  organizatorzy: Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa i parafie Dekanatu Bełchatowskiego.


Od ubiegłego piątku, 13 października, bełchatowianie biorą udział w wydarzeniach poświęconych patronowi miasta. Tegoroczne Dni Papieskie zbiegają się z setną rocznicą objawień fatimskich. Obchody rozpoczął Różaniec Fatimski, którego uczestnicy przeszli ulicami Bełchatowa, a pod pomnikiem św. Jana Pawła II wzięli udział w apelu jasnogórskim.


W niedzielę, wszyscy chętni mogli wysłuchać niezwykłego koncertu - misterium ,,Totus Tuus - Nadzieja" w wykonaniu zespołu The Wellness Sound. Uczestnicy byli poruszeni śpiewem i recytacją wierszy Karola Wojtyły. Anna Majkut i Marek Dygdała, którzy na co dzień są solistami wrocławskiego zespołu Spiritualns Singers Band, zadbali, aby bełchatowski koncert utrzymany był w klimatycznym nastroju popu i jazzu, który idealnie komponował się z utworami papieża Polaka.


Stałym punktem obchodów Dni Papieskich jest "Serduszko dla Jana Pawła II". Jak co roku dzieci z bełchatowskich szkół przygotowały serca, którymi oplotły pomnik papieża, który znajduje się przy kościele pw. Narodzenia NMP przy ulicy Kościuszki. Wieczorem, o godz. 21.00  w tym miejscu zgromadzą się bełchatowianie, by po raz kolejny wziąć udział w apelu jasnogórskim.


Kolejne wydarzenia będą miały miejsce w czwartek, 19 października. W parafii NMP Nieustającej Pomocy (przy ul. ks. J. Popiełuszki 9) bp Adam Lepa odprawi mszę świętą w intencji Ojczyzny i ludzi pracy. Wcześniej, o godz. 18, pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki zostaną złożone kwiaty.


Główne obchody tegorocznych dni papieskich przewidziane są na niedzielę, 22 października. Dokładnie w południe, w kościele pw. Narodzenia NMP odprawiona zostanie msza św. w intencji bełchatowian przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II. Będzie jej przewodniczyć o. Leon Knabit. Przed mszą pod pomnikiem św. Jana Pawła II bełchatowianie złożą kwiaty. Na ten dzień z pewnością czekają najmłodsi i starsi, którzy będą mieli także okazję do spróbowania ulubionego przysmaku patrona naszego miasta, czyli kremówek.


Przypomnijmy, że Decyzją Stolicy Apostolskiej święty Jan Paweł II został Patronem Miasta Bełchatowa dn. 2. października 2012 r. Uroczystości związane z nadaniem patronatu odbyły się 21. października 2012 r.

 

AP

 

 

  

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018