joombig banner rotation images

Menu

Ponad 130 dzieci z Bełchatowa będzie mogło skorzystać z bezpłatnych badań USG, które przeprowadzi Fundacja Ronalda McDonalda. Celem badań jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy.


Lekarze będą przyjmować małych pacjentów w specjalnym ambulansie wyposażonym w dwa aparaty ultrasonograficzne z głowicami konwekcyjnymi i liniowymi. Badania będą realizowane według standardów medycznych określonych przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.

 

Przez dwa dni, 7 i 8 listopada,u dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat,  lekarze badać będą jamę brzuszną, tarczycę, a w przypadku chłopców także mosznę. Medycy przekonują, że takie badania mogą wykryć różne nieprawidłowości, od niewielkich torbieli na nerkach, wątrobie czy tarczycy, po niebezpieczne zmiany nowotworowe.


Badania już po raz kolejny przeprowadzi Fundacja Ronalda McDonalda. Każdy rodzic po przeprowadzonym badaniu otrzyma pełną wiedzę na temat wyników badań dziecka, porady na temat zalecanego postępowania oraz książeczkęo roli badań profilaktycznych.


Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego na badania będą obowiązywać zapisy, które ruszą we wtorek, 24 października. Zapisywać dziecko będzie można w Zespole ds. Pomocy Społecznej i Zdrowia UM przy ul. Kościuszki 1 w budynku B, więcej informacji pod numerem tel. 44 733 52 09. O zakwalifikowaniu do bania będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Wzięcie udziału w badaniu bez rejestracji nie będzie możliwe.

 

AP

 

 

Ofertę na realizację zadania publicznego pn.: Akcja badań USG dzieci "NIE nowotworom u dzieci" Fundacja  Ronalda McDonalda z siedzibą w Warszawie przy ul. Żwirki i Wigury 63A  złożyła w piątek, 13 października. Oferta została złożona w trybie art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku  o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 roku poz. 1817 z późń. zm.). W poniedziałek, 16 października, władze miasta uznały celowość realizacji i wykonania tego zadania w w/w trybie, tj. z pominięciem otwartego konkursu ofert.

Zadanie spełnia łącznie dwa podstawowe warunki: wysokość dofinansowania nie przekroczy kwoty 10.000,00 złotych i zadanie będzie realizowane w okresie nie dłuższym niż 90 dni.

Przedłożona oferta zostanie zamieszczona na okres 7 dni tj.  od dnia 16.10.2017 r. do dnia 23.10.2017  r.

Załączniki:
Download this file (UPROSZCZONA OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO.pdf)Oferta - badania USG dzieci[ ]179 kB

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018