joombig banner rotation images

Menu

Tegoroczne obchody Dni Papieskich rozpoczną się dzisiaj, 13 października, o godz. 20.00, kiedy to spod kościoła na os. Dolnośląskim wyruszą uczestnicy Różańca Fatimskiego. Godzinę później pod pomnikiem św. Jana Pawła II odbędzie się apel jasnogórski.


Wydarzenia poświęcone św. Janowi Pawłowi II, patronowi Bełchatowa, będą odbywać się w naszym mieście już po raz trzynasty. W tym roku pokrywają się z setną rocznicą objawień fatimskich. Na obchody wszystkich mieszkańców zapraszają  organizatorzy: Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa i parafie Dekanatu Bełchatowskiego.


W ramach tegorocznych Dni Papieskich bełchatowianie będą mieli okazję wysłuchać misterium ,,Totus Tuus - Nadzieja" w wykonaniu zespołu The Wellness Sound. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę, 15 października, w kościele pw. Narodzenia NMP, ul. Kościuszki 2, o godz. 19.00.

 

Koncert będzie wydarzeniem słowno - muzycznych, artyście będą nie tylko śpiewać, ale także recytować wiersze Karola Wojtyły. Wszystko utrzymane będzie w klimatach popu i jazzu, o co zadbają członkowie grupy - Anna Majkut i Marek Dygdała, soliści wrocławskiego zespołu Spirituals Singers Band.


Kolejne wydarzenia będą miały miejsce w poniedziałek, 16 października w 39. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Od godziny 10.00 dzieci z bełchatowskich przedszkoli będą dekorować pomnik papieża Polaka własnoręcznie przygotowanycmi serduszkami.  Natomiasta wieczorem, o 21.00 zgromadzeni przy pomniku św. Jana Pawła II bełchatowianie wezmą udział w Apelu Jasnogórskim.


W czwartek, 19 października, w parafii NMP Nieustającej Pomocy (przy ul. ks. J. Popiełuszki 9) bp Adam Lepa odprawi mszę świętą w intencji Ojczyzny i ludzi pracy. Wcześniej, o godz. 18, pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki zostaną złożone kwiaty.


Główne obchody tegorocznych dni papieskich przewidziane są na niedzielę, 22 października. Dokładnie w południe, w kościele pw. Narodzenia NMP odprawiona zostanie msza św. w intencji bełchatowian przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II. Będzie jej przewodniczyć o. Leon Knabit. Przed mszą pod pomnikiem św. Jana Pawła II bełchatowianie złożą kwiaty.
Ten dzień będzie także znakomitą okazją do spróbowania ulubionego przysmaku patrona naszego miasta, czyli kremówek.

 

Przypomnijmy, że Decyzją Stolicy Apostolskiej święty Jan Paweł II został Patronem Miasta Bełchatowa dn. 2. października 2012 r. Uroczystości związane z nadaniem patronatu odbyły się 21. października 2012 r.

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018