joombig banner rotation images

Menu

Zakończono postępowanie przetargowe na budowę ulicy Kopeckiego. Dzięki nowej ulicy, umożliwiającej dojazd do targowiska miejskiego, ruch na ul. Wojska Polskiego ma być usprawniony. Ulica Kopeckiego będzie łącznikiem targowiska miejskiego w kierunku ul. Armii Krajowej, co według prezydent Bełchatowa, Marioli Czechowskiej, usprawni komunikację w mieście.

 

- Największym problemem w komunikacji miejskiej są ulice Czapliniecka i Wojska Polskiego. Nowa ulica zdecydowanie poprawi sytuację w okolicach targowiska - dodaje prezydent Czechowska.

 

Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę ulicy Kopeckiego. Do bełchatowskiego magistratu wpłynęły trzy oferty, z których najniższa opiewa na prawie 2,5 mln zł, a najdroższa - na pół miliona więcej. W najbliższych dniach planowane jest podpisanie umowy z wybranym wykonawcą.

 

Prace na ul. Kopeckiego będą obejmowały budowę drogi wraz z całą infrastrukturą techniczną, czyli budową: wodociągów i kanalizacji, linii energetycznych oraz rurociągów odprowadzających wodę burzową. Długość przebudowanego odcinka wynosić będzie 740 metrów. Miasto planuje oddanie nowej drogi do użytku we wrześniu 2018 roku.

 

To nie koniec planowanych inwestycji drogowych. Miasto ogłosiło przetargi na budowę ciągu pieszo-rowerowego od ul. Warszawskiej do ul. Żabiej oraz na budowę ulic Chełmińskiej, Małopolskiej i Kurpiowskiej.

 

Miasto szuka wykonawcy na budowę ciągu pieszo-rowerowego na odcinku od ul. Żabiej do ul. Warszawskiej oraz zjazdów w ul. Żabiej. Prace będą obejmowały budowę chodnika, mostowych przejść dla pieszych oraz ścieżki rowerowej. Ponadto w ramach tego zadania inwestycyjnego wykonane ma być także oświetlenie i przebudowana sieć elektroenergetyczna. Oferty można składać do 13. sierpnia br. do godz. 10.00 w Urzędzie Miasta przy ul. Kościuszki 1.

 

W ramach zadania „Realizacja inwestycji drogowych w os. Olsztyńskim" miasto planuje budowę ulic Chełmińskiej, Małopolskiej i Kurpiowskiej w Bełchatowie. Poza robotami budowlanymi w tym rejonie planowana jest wykonanie wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków i wody burzowej. Plan przewiduje także budowę linii energetycznych. Na oferty magistrat czeka do 18 września do godz. 10.00.

 

Miasto systematycznie inwestuje w poprawę infrastruktury drogowej. Warto wspomnieć o niedawno zakończonej przebudowie skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Słonecznej. Poza nową nawierzchnią, została tam wybudowana sygnalizacja świetlna, a na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Mazowieckiej powstają chodniki i droga rowerowa.

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018