joombig banner rotation images

Menu

Już po raz piąty osoby niepełnosprawne ruchową już po raz piąty zdobyły Górę Kamieńsk. Nad imprezą zorganizowaną przez Akademię Pana Grześka i Fundację Aktywnej Rehabilitacji honorowy patronat objęła prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

 

Kilkaset niepełnosprawnych osób w niedzielę zdobyło Górę Kamieńsk. Walczyli nie tylko ze swoimi słabościami, ale także z pogodą. Jak przekonywali organizatorzy, a uczestnicy potwierdzali, w trzykilometrowym wyścigu nie ma przegranych, każdy jest zwycięzcą.


Zdobywamy Górę Kamieńsk z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników, nie tylko z Polski, ale i z Europy. Chcą udowodnić przede wszystkim sobie, że tak naprawdę każdą przeszkodę i barierę można pokonać przy silnej determinacji i z pomocą osób pełnosprawnych. A tych na wczorajszej imprezie nie brakowało. Jak co roku każdy z uczestników miał przydzielonego wolontariusza, która nie tylko towarzyszyła, ale w razie potrzeby pomagała wjechać na górę. W zdobywaniu Góry Kamieńsk nie liczy się czas, lecz sam fakt pokonania całej trasy – w indywidualnym czasie dostosowanym odpowiednio do możliwości każdego z uczestnikówi dlatego każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal.


Osoby niepełnosprawne musiały trasę wiodącą na Górę Kamieńsk, a potem drogę wewnętrzną znajdującej się przy spółce Ramb - Piaski 2. Długość całej trasy wynosiła 3300m. Ponad 3 km cały czas pod górę. Po zakończonym wjeździe była zabawa przy muzyce, animacje dla dzieci, pokazy aut terenowych i prezentacja sprzętu rehabilitacyjnego.


Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy już zapowiadają kolejną, szóstą edycję imprezy w przyszłym roku.

AP