joombig banner rotation images

Menu

Ludwików, Zamoście, Politanice - to tylko część miejsc, gdzie wkrótce zaświecą nowoczesne i ekologiczne lampy LED. Łącznie, jaśniej będzie na kilkunastu ulicach. Wszystkie inwestycje będą kosztować miasto blisko 600 tys. zł.

 

Miasto sukcesywnie inwestuje w budowę oświetlenia ulicznego. Roboty w tym zakresie prowadzone są niemal w każdej części Bełchatowa. Ekipy pracują właśnie na ul. Jasińskiego, Frączak i Nowej. Spotkamy je także na ulicy Pod Górami i przebudowywanym skrzyżowaniu ulic: Słoneczna – Sienkiewicza. Wkrótce prace ruszą na Ludwikowie. Miasto podpisało już umowę na budowę oświetlenia ulic: Wagnera, Liliowej, Gołasia oraz fragmentu ulicy Deyny i Różanej.


Roboty szykują się jeszcze na kilku bełchatowskich ulicach. Magistrat uzgadnia właśnie dokumentację na oświetlenie łącznika pomiędzy ulicą Jaworową a Dziką, terenu obok bloku nr 9 na os. Budowlanych oraz w pobliżu bloku 102 na os. Dolnośląskim. Miasto opracowuje również dokumentację dla ulic w os. Politanice. Mowa o doświetleniu sięgaczy, czyli tzw. ślepych ulic odchodzących od ul. Czyżewskiego, Głuchowskiego, Iglastej oraz Podleśnej, Grzybowej, Przedwiośnie i Lazurowej.


Większość prac zakończyć się jeszcze w tym roku. Jedynie na Ludwikowie potrwają do maja 2018 roku.

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018