joombig banner rotation images

Menu

W związku z wysokimi temperaturami w Bełchatowie rozstawiono trzy kurtyny wodne. Instalacje przy ul. Dąbrowskiego (okolice Hali Energia), na Binkowie (okolice SP 12) i w Grocholicach (koło przystanku MZK przy parafii pw. Wszystkich Świętych) będą obecne do odwołania.

 

 

Upały i wywołane nimi odwodnienie organizmu mogą powodować gwałtowne pogorszenie się stanu zdrowia, z zagrożeniem życia włącznie. Aby pomóc mieszkańcom się schłodzić Zespół Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych zdecydował o rozstawieniu w Bełchatowie trzech kurtyn wodnych. Między godz.10.00 a 18.00 delikatne mgiełki orzeźwiają bełchatowian przy ul. Dąbrowskiego (okolice Hali Energia), na Binkowie (okolice SP 12) i w Grocholicach (koło przystanku MZK przy Parafii pw. Wszystkich Świętych).

 

Jak podkreśla naczelnik bełchatowskiej OSP, Krzysztof Franczak, mieszkańcy, a szczególnie najmłodsi, doceniają działanie kurtyn. - Dzieci płaczą, jak je zamykamy - dodaje naczelnik Franczak.

 

Na skutki wysokich temperatur szczególnie narażeni są seniorzy, osoby z chorobami układu krążenia i dzieci. W związku z tym prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska, przypomina i prosi mieszkańców, aby:
- ograniczyli przebywanie w godzinach południowych na nasłonecznionym, otwartym terenie do niezbędnego minimum,
- nosili nakrycia głowy chroniące twarz i głowę przed nadmiernym nagrzaniem,
- ubierali luźne ubranie o jasnych kolorach, zakrywające możliwie jak największą powierzchnię ciała,
- osoby mające problemy z chorobami układu krążenia oraz seniorzy ograniczyli wyjścia z budynków, szczególnie w godzinach 10-15,
- pili regularnie duże ilości płynów, minimum 2 litry dziennie (najlepiej wody mineralnej, niegazowanej), unikali spożywania alkoholu.


Kurtyny wodne będą działały w Bełchatowie do odwołania - dopóki temperatury będą przekraczały 30 st. Celsjusza.


AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018