joombig banner rotation images

Menu

Trzy firmy są zainteresowane kupnem gruntów w strefie inwestycyjnej przy ul. Czaplinieckiej. Deklarują utworzenie od kilku do ponad dwudziestu miejsc pracy. W tym roku o tereny inwestycyjne było 19 zapytań. Zapewne będzie ich więcej, bo rusza właśnie promocja stref. W przyciągnięciu inwestorów pomóc ma m.in. profesjonalny film i nowa strona internetowa.

 

– Szukamy firm, zarówno polskich jak i zagranicznych, które myślą o nowych inwestycjach i poszukują do ich realizacji odpowiedniego terenu  – mówi Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta w bełchatowskim magistracie. – Inwestorzy składający wnioski o zakup gruntów pytani są jednocześnie o planowane zatrudnienie w mających powstać zakładach, ponieważ zależy nam przede wszystkim na nowych miejscach pracy dla naszych mieszkańców.

 

 

W tym roku było 19 zapytań inwestycyjnych, w tym dwa z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonimicznej, dotyczące inwestorów zagranicznych. Do miasta wpłynęły trzy wnioski w sprawie kupna gruntów. Terenami przy ul. Czaplinieckiej zainteresowani są bełchatowscy przedsiębiorcy. Zajmująca się obróbką mechaniczną elementów metalowych firma deklaruje zatrudnienie 15-20 osób. Kolejna z branży automatyki przemysłowej planuje utworzyć od 5 do 8 miejsc pracy. Trzeci wniosek złożył przedsiębiorca z branży budowlanej, ale na razie nie określił poziomu zatrudnienia. Teraz przeprowadzone zostaną postępowania przetargowe. Ewentualne powstanie zakładów to kwestia kolejnych lat.

 

W promowaniu gruntów inwestycyjnych pomóc ma profesjonalny film promocyjny, który powstał w wersji polskiej i angielskiej. Miasto przygotowuje także nową stronę internetową www.invest.belchatow.pl, która będzie gotowa jesienią. Odświeżona zostanie również miejska aplikacja Bełchatów Invest Planner, pozwalająca na szybkie zapoznanie się z ofertą inwestycyjną, infrastrukturą, mapami okolicy, itp. Ponadto przedsiębiorcom zainteresowanym współpracą pomaga opiekun inwestora.

 

CZYTAJ TEŻ: Zobacz Bełchatów z lotu ptaka

 

– Spotykamy się z bełchatowskimi przedsiębiorcami, ale przede wszystkim chcemy wychodzić poza region, brać udział w targach i gospodarczych wydarzeniach – mówi Marcin Nowak.

 

W październiku bełchatowskie tereny inwestycyjne – miejskie i prywatne – pokazane zostaną na targach nieruchomości Expo Real w Monachium. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zaprosiła do wspólnej prezentacji oprócz Bełchatowa jeszcze Opoczno.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018