joombig banner rotation images

Menu

Niezwykły jubileusz w Bełchatowie. Państwo Halina i Tomasz Trawińscy obchodzili... 70 rocznicę ślubu. Nie zabrakło życzeń, kwiatów i gratualacji. Wizytę jubilatom złożyła prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

 

 

 

W weekend 70 rocznicę ślubu obchodzili państwo Halina i Tomasz Trawińscy. Pani Halina ma 92 lata, jej mąż jest o dwa lata starszy. Doczekali się dzieci, wnucząt i prawnucząt, które wspólnie z nimi uczciły tę wspaniałą rocznicę. Z dostojnymi jubilatami spotkała się też prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska. Państwo Trawińscy chętnie wspominali lata swojej młodości i dzielili się receptą na długie i szczęśliwe pożycie małżeńskie. A jest ona niezwykle prosta: zrozumienie, dzieci, które łączą oraz dużo pracy i miłości.


Z okazji kamiennych godów, pani prezydent Czechowska przekazała jubilatom list gratulacyjny, kwiaty i prezenty. Jeden szczególnie przypadł jubilatom do gustu - filiżanki, z których jak zapewniali, będą jeszcze długo pić wspólnie herbatę na tarasie.


Państwo Trawińscy od ponad 50 lat nieustannie pracują na rzecz Bełchatowa. Propagują postawy i wartości historyczne, dbają o tradycję i historię. Dzięki ich zaangażowaniuw życie lokalnej społeczności, mieszkańcy mogą poznawać historię Bełchatowa oraz związane z nią wspomnienia. Nieprzerwanie wspierają też bełchatowskie organizacje i stowarzyszenia, m.in. Stowarzyszenie Przyjaciół Bełchatowa, Strzelec i Regionale Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalnym.


Tomasz Trawiński od 2005 roku jest Honorowym Obywatelem Bełchatowa, w 2009 roku otrzymał nagrodę Starosty Bełchatowskiego za całokształt działalności na rzecz upowszechniania i ochrony kultury. Ponadto został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Krzyżem Zasługi i Srebrnym Medalem za zasługi dla Obronności Kraju".

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018