joombig banner rotation images

Menu

Miasto przebuduje skrzyżowanie ul. Staszica i 1 Maja. Prace powinny rozpocząć się pod koniec wakacji. Budowa ronda w pobliżu dwóch dużych marketów poprawi komunikację w tej części miasta i z pewnością ucieszy kierowców. Przetrag na wykonanie prac został ogłoszony w połowie lipca.

 

Ruch w tej części miasta – ze względu na dwa supermarkety - jest duży, a kierowcy próbujący skręcić w lewo, w ul. Staszica z ul. 1 Maja, często muszą uzbroić się w cierpliwość. Korki rozładować ma budowa ronda, powstanie też droga dojazdowa do marketu budowlanego Majster.

 

- To jedno z bardziej zatłoczonych i niebezpiecznych skrzyżowań – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. - Myślę, że rondo jest bardzo potrzebne i rozładuje ruch w tej części miasta. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych i chcemy, aby zakończyła się jeszcze w tym roku.

 

W inwestycję finansowo włączą się powiat bełchatowski i market budowlany Majster. - Przebudowę skrzyżowania planujemy zakończyć w grudniu – mówi Ireneusz Owczarek, prezydent Bełchatowa. - Mamy porozumienie z bełchatowskim starostwem o współfinansowaniu inwestycji, bo dotyczy ona drogi powiatowej. Swój udział w przebudowie mieć też będzie market budowlany.

 

Na oferty miasto czeka do 2 sierpnia. Niewykluczone, że prace rozpoczną się jeszcze pod koniec wakacji. – Przyspieszamy maksymalnie, bo jest to bardzo ważna inwestycja – mówi wiceprezydent Owczarek.

 

W związku z przebudową skrzyżowania pojawią się utrudnienia komunikacyjne. Jest opracowany projekt organizacji ruchu na czas remontu. Jak wyjaśnia wiceprezydent, zostało przygotowane alternatywne rozwiązanie, które zapewni komunikację w tym rejonie podczas robót. - Liczymy na to, że kierowcy podejdą ze zrozumieniem do tych utrudnień, po zakończeniu tej inwestycji komunikacja bardzo się poprawi – mówi Ireneusz Owczarek.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018