joombig banner rotation images

Menu

Miasto buduje chodniki i ścieżki rowerowe. Część robót już się zakończyła, kolejne są na półmetku. Nowy chodnik będzie m.in. na ul. Dzikiej.

 

Ekipy można właśnie spotkać na ul. Dzikiej, gdzie budowany jest chodnik po jednej ze stron ulicy. Wysłużone i zniszczone płyty betonowe zastąpi kostka brukowa. Będą też zjazdy do posesji i okrawężnikowanie. Roboty potrwają do połowy sierpnia. Wszystko ma kosztować około 120 tys. zł. Kolejne prace – związane z budową chodnika po drugiej stronie ul. Dzikiej, mają ruszyć w przyszłym roku.

 

Roboty trwają również na ul. Słonecznej. Na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Mazowieckiej powstanie nie tylko nowy chodnik, ale też ścieżka rowerowa. To część robót, jakie miasto wykona przy okazji przebudowy skrzyżowania ulic: Sienkiewicza – Słoneczna. Inwestycja ma być gotować w grudniu. Na tym nie koniec. Jeszcze w tym roku magistrat planuje ruszyć z pracami na os. Olsztyńskim. Po jednej stronie ul. Mazowieckiej – na odcinku od ul. Chełmińskiej do ul. Olsztyńskiej, ma powstać ciąg pieszo-rowerowy. Miasto ogłosiło przetarg, w którym szuka wykonawcy tej inwestycji.

 

Z nowego chodnika korzystają już mieszkańcy os. Przytorze. Miasto położyło kostkę na ul. Energetyków oraz w pobliżu bloku nr 7 na ul. Słowackiego. Ekipy jeszcze się pojawią na Słowackiego - w planach jest bowiem remont w pobliżu bloku nr 9. Modernizacja chodników na os. Przytorze, to projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego w ubiegłym roku, na jego realizację przeznaczono 200 tys. zł. Na wniosek mieszkańców, miasto dobudował także fragment chodnika po południowej stronie ul. św. Faustyny Kowalskiej. Na tym odcinku – pomiędzy kościołem a siedzibą spółki WOD.-KAN. – powstała też ścieżka rowerowa.

AD-A

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018