joombig banner rotation images

Menu

We wrześniu rusza kolejna edycja programu Pomoc Żywnościowa 2017. Trwają zapisy chętnych do skorzystania z bezpłatnej pomocy. W ramach współpracy miasta z łódzkim Bankiem Żywności w minionym roku do najbardziej potrzebujących mieszkańców Bełchatowa trafiło blisko 170 ton żywności. Do tej pory z pomocy skorzystało już  3402 bełchatowian, a do każdego z nich trafiło około 50 kilogramów artykułów spożywczych.


Trwają zapisy chętnych do skorzystania z bezpłatnej pomocy żywieniowej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Osoby potrzebujące mogą zgłaszać się do 31. sierpnia. Dzięki zaangażowaniu Bełchatowskiego Centrum Pomocy Bliźniego Monar-Markot, który wspierany był przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz bełchatowski Urząd Miasta, w ciągu ostatniego roku zorganizowano 8 transportów żywności, po około 22 ton każdy. Koszty transportów pokryło miasto - była to kwota nieco ponad 9 tys. zł.

Program pomocy żywnościowej jest skierowany nie tylko dla osób korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ale dla wszystkich mieszkańców Bełchatowa, którzy spełniają kryterium dochodowe. W przypadku osób samotnych nie może on przekroczyć 1268 zł, zaś dla rodzin - 1028 zł na osobę.

W ramach programu każda zakwalifikowana osoba będzie otrzymywała  różne produkty spożywcze. Przeważnie jest to makaron, ryż, mleko, a także cukier, olej, koncentrat pomidorowy i powidła. W paczkach nie brakuje także puszek m.in. z mięsem, rybami, białą fasolą czy groszkiem i marchewką. Korzystający z pomocy będą otrzymywać również pasztety, ser żółty, herbatniki. Kolejna edycja programu Pomoc Żywnościowa 2017 rusza we wrześniu i potrwa do czerwca 2018 roku. Tak jak w roku poprzednim, miasto pokryje koszty transportu żywności.
 
Osoby chcące skorzystać z pomocy powinny do 31. sierpnia zgłaszać się do pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przy ul. Dąbrowskiego 2 w Bełchatowie. Jeśli spełniają kryterium dochodowe, zostaną zakwalifikowane do programu. Więcej informacji w MOPS-ie pod numerem tel. 44 635 28 92. 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018