joombig banner rotation images

Menu

Wakacje to czas wypoczynku i zabawy. Dzieci, które na ten czas nie wyjeżdżają z Bełchatowa, również mogą je spędzić aktywnie,  a przede wszystkim interesująco. Miejskie placówki kultury przygotowały szereg zajęć i warsztatów (o których przeczytacie TUTAJ), a Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował półkolonie, z których w te wakacje skorzysta ponad 200 dzieci.

 

 

W ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych bełchatowski MOPS zorganizował półkolonie, z których w tym roku skorzysta 210 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat. Zajęcia prowadzone są w dwóch ośrodkach: Świetlicy Socjoterapeutycznej "Ster"  przy ul. Okrzei 1a i Świetlicy Środowiskowej "PROMYK" przy ul. Żeromskiego 2 . W pierwszej turnus trwa 2 tygodnie, w drugiej miesiąc. Udział w półkoloniach jest nieodpłatny. Korzystają z nich nie tylko dzieci podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ale wszystkie dzieci z terenu Bełchatowa, których rodzice spełniali kryterium dochodowe. W tym roku jest to 514 zł netto na osobę w rodzinie.


Prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska, wspiera organizację wypoczynku dla dzieci, które ze względu na trudną sytuację finansową w rodzinie nie wyjadą na wakcje. - Cieszę się, że z wakacji organizowanych przez bełchatowskie placówki korzysta kilkaset dzieci. Dla wielu z nich to jedyna możliwość, aby lato spędzić ciekawie i kreatywnie - podkreśla prezydent Czechowska. Na organizację letniego wypoczynku dla dzieci prezydent przeznaczyła prawie 51 tys. złotych.


Program półkolonii został tak ułożony, żeby dzieci nie mogły narzekać na nudę. Oprócz zajęć profilaktyczno-rozwojowych z elementami socjoterapii, dzieci uczestniczą także w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Poza tym uczestnicy półkolonii chodzą na seanse filmowe do MCK-u oraz wyjeżdżają na basen na Słoku i na Wawrzkowiznę. Nie brakuje również innych wycieczek. Dzieci były w łódzkim Planetarium i Palmiarni, zwiedziły Izbę Edukacji Ekologicznej oraz  Ośrodek i Szkółkę Leśną "Borowiny". Odwiedziły także Komendę Powiatową Policji i bełchatowską Straż Miejską. Planowane są także wyjazdy miedzy innymi do bełchatowskiej kopalni.


Zarówno półkolonie, jak i zajęcia wakacyjne w "Sterze" odbywają się w godz. 7:30-15:30, natomiast w "Promyku" dzieci spędzają czas miedzy 8.00 a 14.00. Dzieci, oprócz wielu atrakcji, mają także zapewnione posiłki oraz opiekę wykwalifikowanej kadry. Półkolonie organizowanie przez bełchatowski MOPS zakończą się 29. sierpnia.

AP

fot./ Świetlica Socjoterapeutyczna "Ster"

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018