joombig banner rotation images

Menu

Niebawem budynek bełchatowskiego sądu przejdzie na własność miasta. Magistrat przekaże natomiast działkę przy Pabianickiej. Prezydent Mariola Czechowska porozumienie w tej sprawie podpisała z prezesem sądu i bełchatowskim starostą, który reprezentuje Skarb Państwa.

 

To kolejny krok do budowy nowego gmachu sądu, a co za tym idzie także adaptacji jego obecnej siedziby na mieszkania socjalne. – W budynku przy ul. Okrzei, kiedyś mieścił się hotel robotniczy. Przystosowanie go do potrzeb mieszkaniowych nie będzie więc trudne. Dlatego pozyskanie gmachu sądu to dla nas priorytet. Efektem rozmów, jakie prowadziliśmy jest podpisane porozumienie – mówi Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa. Wynika z niego, że miasto deklaruje się przekazać nieodpłatnie na rzecz Skarbu Państwa grunty przy ul. Pabianickiej z przeznaczeniem na budowę nowej siedziby sądu. Mowa o działkach pomiędzy dawnym Fazbudem (dziś to budynek starostwa), a budynkiem wydziału ochrony środowiska starostwa, gdzie dawniej mieściła się szkoła rolnicza. W zamian, zarządzające mieniem Skarbu Państwa starostwo deklaruje przekazać miastu budynek przy ul. Okrzei. Wojewoda Łódzki wyraził już zgodę na darowizny.

 

W planach jest, aby nowy gmach bełchatowskiego wymiaru sprawiedliwości powstał w ciągu kilku najbliższych lat. Ma to być budynek nie tylko z nowoczesną elewacją, ale także ze współczesnymi rozwiązaniami infrastrukturalnymi i wyposażeniem. Kiedy sąd przeprowadzi się do nowej siedziby, miasto będzie mogło ruszyć z adaptacją budynku na Okrzei. – Gdy go zagospodarujemy, lista oczekujących na mieszkanie socjalne bardzo się skróci. Dlatego zabiegamy o to, aby budowa nowego gmachu Sądu Rejonowego ruszyła jak najszybciej - mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. - Jeszcze w tym roku będą natomiast gotowe mieszkania przy ul. Sienkiewicza. W budynku, w którym dawniej mieściła się gazownia, powstanie dziesięć lokali – dodaje prezydent Czechowska. Właśnie trwa jego przebudowa. Wszystko ma być gotowe w grudniu. Na tym nie koniec. - Teren przy starej gazowni jest na tyle duży, że zdecydowaliśmy się na  wybudowanie na nim kolejnego budynku z mieszkaniami komunalnymi. W tym roku planujemy wykonanie dokumentacji projektowej, natomiast realizacja tej inwestycji nastąpi prawdopodobnie w 2018 roku – podsumowuje Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa.

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018