joombig banner rotation images

Menu

Nowy chodnik, ścieżka rowerowa a przede wszystkim sygnalizacja świetlna - tak będzie wyglądało skrzyżowanie ulic Słonecznej i Sienkiewicza. 12 czerwca ruszyły prace, które mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Pierwszy etap prac to przebudowa linii telekomunikacyjnej, elektrycznej i wodociągowej. Dziś pełną parą ruszają prace drogowe, a to oznacza zmiany w organizacji ruchu. Całkowicie wyłączony będzie odcinek ulicy Słonecznej od Pszenicznej do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza. Drogowcy przygotowali objazdy.

 

- Jadąc od strony zachodniej, pojedziemy Sienkiewicza, Olsztyńską i dalej Mazowiecką, natomiast od strony wschodniej - Sienkiewicza, Piłsudskiego i Polną - mówi kierownik budowy, Tadeusz Sztuka. Natomiast podczas wylewania asfaltu i układaniu chodnika, może wystąpić czasowe zwężenie ulicy Sienkiewicza, czyli prawo- lub lewostronne wahadło.

 

Inwestycja ma kosztować nieco ponad 1 mln 300 tys. zł. Wykonawcą jest firma Lear. Przebudowa skrzyżowania włącznie z uruchomieniem sygnalizacji świetlnej powinna zakończyć się 11 sierpnia. Natomiast chodnik i nowa ścieżka rowerowa mają być gotowe w grudniu.

AP