joombig banner rotation images

Menu

Ulica Słoneczna zmieni swe oblicze, będzie mieć nowy chodnik i ścieżkę rowerową. Prace zakończą się jeszcze w tym roku.

 

Ta wiadomość z pewnością ucieszy mieszkańców osiedla Olsztyńskie. Słoneczna, jedna z wyjazdowych ulic, zostanie rozbudowana na odcinku od ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z ul. Pszeniczną.  Na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Słonecznej wybudowana zostanie sygnalizacja świetlna. Natomiast na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Mazowieckiej powstaną chodniki i droga rowerowa.

 

Przetarg na wykonanie inwestycji już został rozstrzygnięty, w przyszłym tygodniu miasto podpisze umowę z wykonawcą. Prace kosztować będą nieco ponad 1 mln 300 tys. zł. Budowa ścieżki i chodnika zakończy się w grudniu, natomiast w sierpniu powinna być gotowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z Sienkiewicza.

 

W tym roku wśród ważnych, drogowych inwestycji jest przebudowa ronda na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Staszica. Ma usprawnić ruch w tym rejonie i ułatwić kierowcom skręt w lewo z ul. 1 Maja. Prace planowane są na drugą połowę roku. W budżecie zapisano na nią 900 tys. zł.  Wśród tegorocznych planów jest także budowa ul. Kopeckiego, pozwoli usprawnić ruch w okolicach miejskiego targowiska. Długość przebudowanego odcinka wynosić będzie 740 metrów.

 

Dużo dziać się będzie na bełchatowskich osiedlach. Na ulice na os. Binków zapisano 500 tys. zł, podobnie jak na os. Ludwików, gdzie powstanie ul. Konwaliowa. W Politanicach budowane będą ul Jutrzenki i Poranna (200 tys. zł).

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018