joombig banner rotation images

Menu

Bezpłatne, samoobsługowe, wyposażone w niezbędne narzędzia  - stacje obsługi rowerów będą mieć wkrótce do dyspozycji bełchatowscy rowerzyści. To jeden z projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego w ubiegłym roku.

 

Stacje będą trzy i mają pojawić się w Bełchatowie jeszcze przed wakacjami. Staną przy skateparku na os. Binków, na skrzyżowaniu ulic Czapliniecka -Włókniarzy oraz na Al. Wyszyńskiego, na wysokości sklepu Biedronka. Będą wyposażone w narzędzia, które umożliwią podstawowy serwis. To m.in. klucz nastawny i klucze płaskie, śrubokręty z różnymi końcówkami oraz pompka z różnymi końcówkami. Narzędzia będą trwale przymocowane do stacji oraz chronione przed deszczem.  Aby naprawa była łatwiejsza, na stacji  będzie można zawiesić rower.

 

Projekt do budżetu obywatelskiego zgłosił w ubiegłym roku Dariusz Matyśkiewicz, miejski radny. Stacje naprawy rowerów to wyjście naprzeciw rowerzystom, których jest w Bełchatowie coraz więcej. Mają pomagać w szybkiej naprawie roweru czy napompowaniu koła. Stacje w kolorze pomarańczowym, czyli barwach Bełchatowa i opatrzone logo miasta, dostarczy firma z Legnicy. Kosztować będą nieco ponad 13 tys. zł.

 

Przed bełchatowianami kolejna szansa na rozdysponowanie 1,5 mln zł z miejskiego portfela. Trwa nowa edycja Bełchatowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy już po raz piąty mogą zgłaszać swoje pomysły związane z Bełchatowem. Kwota 1,5 mln zł zostanie podzielona na realizację w 2018 roku projektów „twardych” i „miękkich”, które zdobędą największe poparcie w internetowym głosowaniu. Swoje pomysły bełchatowianie mogą zgłaszać do14 lipca.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018