joombig banner rotation images

Menu
Ósme miejsce zajęła bełchatowska zatoka postojowa ,,Kiss and ride”, czyli ,,Pocałuj i jedź” w ogólnopolskim konkursie na najbardziej innowacyjne projekty, zrealizowane w ramach budżetów obywatelskich pn. „Mieszkam – TU – mądre pomysły na mądre miasto”. 12 maja podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach laureaci odebrali nagrody. Wyróżniono w sumie sześć projektów z 29, które przeszły do drugiego etapu.
 
Decyzją jury i internautów w kategorii ,,społeczne” zwyciężył projekt „Rowerowa gmina” z Kórnika, którego założeniem organizacja rajdów rowerowych i wycieczek dla mieszkańców. W kategorii ,,samorządowe” najwyższą ocenę członków jury otrzymał projekt „Tacy sami – plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych” z Jarosławia. W głosowaniu internetowym wygrał pomysł z Pabianic pod nazwą ,,Edupark – bezpieczny dziedziniec szkolny”. Bełchatowski projekt w głosowaniu internetowym zyskał 591 głosów i ostatecznie znalazł się na ósmym miejscu. Wszystkim, którzy go poparli, serdecznie dziękujemy. 
 
 
Głównym założeniem bełchatowskiego pomysłu było bezpieczeństwo dzieci idących do szkoły, jak i wracających po lekcjach do domu. Brak miejsca w okolicy Szkoły Podstawowej nr 1, jednej z największych mieście, gdzie uczniowie mogliby swobodnie i bezpiecznie wysiąść z samochodu, stał się impulsem do zgłoszenia pomysłu do budżetu obywatelskiego. Zatoczka powstała we wrześniu 2016 roku, kosztowała 83 tys. zł. W ramach projektu wykonano także progi zwalniające i trzy kamery monitorujące, zamontowano stojaki na rowery.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018