joombig banner rotation images

Menu

Sprawnie i szybko mogą się teraz przemieszczać bełchatowianie pomiędzy os. Binków a os. Politanice. Miasto zamontowało kładki łączące obydwa osiedla.

 

Jedna z nich znajduje się na przedłużeniu ul. Owocowej, druga na wysokości ul. Kasztanowej. – Wielu mieszkańcom zależało na tym, aby stworzyć właśnie takie połączenie. Stąd pomysł, aby położyć kładki. Teraz bełchatowianie a w szczególności mieszkańcy os. Binków i os. domków jednorodzinnych zlokalizowanych właśnie nad brzegiem Rakówki mogą w krótkim czasie dotrzeć m.in. do szkoły, przedszkola, przychodni czy sklepów znajdujących się na os. Binków – mówi Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa.

 

Przy okazji montażu mostków magistrat poprawił odwodnienie zakończenia ul. Owocowej. W tej okolicy – na długości 50 metrów przykryto także wlot kanalizacji deszczowej i położono chodnik. Uwagę zwraca również wygląd kładek. W barierki wmontowany jest symbol Bełchatowa – jabłko. Miastu zależy, aby ten wzór powielać w kolejnych kładkach, jakie w przyszłości będą montowane przy kolejnych dopływach Rakówki.

 

 

 

Warto przypomnieć, że wcześniej pomiędzy os. Binków a os. Politanice powstały alejki spacerowe i ścieżka zdrowia. Wszystko doposażyły elementy małej architektury, czyli ławki, kosze na śmieci czy stojaki rowerowe. Powstały łącznik, który tak naprawdę jest przedłużeniem skweru Honorowych Krwiodawców to jedno z kilkunastu miejsc włączonych do projektu „Bełchatów w zieleni”. W ramach zadania na przestrzeni lat 2018-2019  ma powstać dziesięć ogólnodostępnych kompleksów o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym. Koszt całego projektu to blisko 4 mln 300 tys. zł. Co niezwykle ważne miasto na jego realizację pozyskało dofinansowanie w wysokości do  3 mln 624 tys. zł.

 

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018