joombig banner rotation images

Menu

Młodzi miłośnicy geografii i ich nauczyciele już po raz drugi spotkają się w PGE Gigantach Mocy w Bełchatowie na II Sesji Wyjazdowej Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. W bełchatowskich wykładach, które odbędą się 14 marca w sali teatralno-widowiskowej PGE Giganty Mocy, udział wezmą nauczyciele i uczniowie ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego.

 

Ubiegłoroczna sesja zgromadziła prawie tysiąc uczniów i podobna liczba młodzieży zagości w bełchatowskich gigantach również w najbliższy wtorek. W tym roku mowa będzie m.in. o gazach cieplarnianych w atmosferze, obliczach Nowego Jorku czy drodze rozwoju społeczno-gospodarczego Kamboży, Laosu i Wietnamu. Podczas lekcji festiwalowych młodzież przekona się, że nauka i sztuka są fascynujące, często zabawne, i najważniejsze - dostępne dla wszystkich.

 

Współorganizatorem Festiwalu jest m.in. Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, którego pracowników będzie można posłuchać w trakcie wykładów.

 

II Sesja Wyjazdowa Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi składać się będzie z dwóch bloków wykładów:

 

Blok pierwszy:

9:00-10:30 – wykład „Wulkany, klimat, człowiek – relacje środowisko przyrodnicze – człowiek”  (wykładowca: prof. UŁ dr hab. Piotr Czubla),
10:45-11:45 – wykład „Wietnam, Kambodża, Laos – różne drogi rozwoju społeczno-gospodarczego. Fakty i refleksje podróżnicze” (wykładowca: prof. UŁ dr hab. Agnieszka Rochmińska).

 

Blok drugi:
12:00-12:45 – wykład „Gazy cieplarniane w atmosferze – fakty i mity” (wykładowca: dr Włodzimierz Pawlak),
13:00-14:00 – wykład „Oblicza Nowego Jorku – magiczne miejsca” (wykładowca: dr Sławomir Kobojek).

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018