joombig banner rotation images

Menu

Prezydent Mariola Czechowska zasiadać będzie w kapitule XIV edycji Nagrody Gospodarczej Wojewody Łódzkiego. W ubiegłym roku to Bełchatów był gospodarzem gali wręczenia nagród.

 

Nominacje członkom kapituły wręczył wojewoda łódzki Zbigniew Rau. Odebrała ją także Mariola Czechowska. Po uroczystości odbyło się pierwsze posiedzenie kapituły, która wyłoni laureatów na rok 2017. Kapitułę tworzy 35 osób, przedstawicieli świata nauki, biznesu i samorządów z województwa. Na stanowisko przewodniczącego kapituły powołany został Andrzej Moszura,wieloletni prezes pabianickiego Philipsa.

 

W ubiegłym roku gala wręczenia Nagród Gospodarczych Wojewody Łódzkiego po raz pierwszy odbyła się poza Łodzią – w Bełchatowie. Zbigniew Rau podziękował prezydent Marioli Czechowskiej za świetną organizację i pomysł, żeby nagrodę „wyprowadzić” z Łodzi: - Po to, aby uczynić ją bardziej wojewódzką i wyrazistą, by wskazać, że to samorządy w regionie tworzą klimat, w którym biznes może się rozwijać – mówi Zbigniew Rau.

 

Celem nagrody jest wsparcie inicjatyw gospodarczych w regionie. Dotyczy to głównie tych obszarów, firm i ludzi, które nie są znane szerszej publiczności i mieszkańcom województwa, a zasługują na promocję i pokazanie ich sukcesu.

 

W 2017 roku Nagroda Gospodarcza Wojewody Łódzkiego zostanie przyznana w kategoriach: „Ład organizacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu”, „Mikro i małe przedsiębiorstwo”, „Gospodarstwo rolne” i  „Innowacyjność”. Kolejne posiedzenie kapituły konkursu odbędzie się 19 maja 2017 roku. Gala finałowa planowana jest na 23 czerwca 2017 roku. Ma się odbyć w Sieradzu.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018