joombig banner rotation images

Menu

Zakładając narkogogle, możesz przekonać się, jak to jest po zażyciu narkotyków, dopalaczy czy przedawkowaniu leków na receptę. Straż miejska od ponad dwóch miesięcy prowadzi zajęcia w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z ich użyciem. To niezwykle pomocne i skuteczne urządzenie w profilaktyce i walce z narkomanią.

 

Jak podkreślają strażnicy, realizujący zajęcia, młodzież zakładając narkogogle może przekonać się o przykrych doznaniach płynących z zażywania narkotyków, dopalaczy czy przedawkowania leków na receptę. Dezorientacja, zaburzenia percepcji, zawroty głowy, brak koncentracji, zniekształcenia obrazu, czy problemy z pamięcią to niektóre z odczuć stymulowanych przez te niecodzienne gogle.

Z racji dostosowania zajęć dla odpowiedniej grupy wiekowej, Strażnicy narkogogle wykorzystują na lekcjach z uczniami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Warto dodać, że bełchatowska Straż Miejska dysponuje także alkogoglami, które również są wykorzystywane w zajęciach z młodzieżą. W tym miesiącu ruszają także lekcje z przedszkolakami z użyciem Programu Edukacyjnego Autochodzik kształtującego prawidłowe postawy i nawyki w poruszaniu się po drogach. Relacja z tych zajęć już niebawem!

Wszystkie pomoce, narko i alkogogle, a także zestaw autochodzik zostały zakupione ze środków UM Bełchatowa.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018