Increase text size Decrease text size
Menu

Zakładając narkogogle, możesz przekonać się, jak to jest po zażyciu narkotyków, dopalaczy czy przedawkowaniu leków na receptę. Straż miejska od ponad dwóch miesięcy prowadzi zajęcia w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z ich użyciem. To niezwykle pomocne i skuteczne urządzenie w profilaktyce i walce z narkomanią.

 

Jak podkreślają strażnicy, realizujący zajęcia, młodzież zakładając narkogogle może przekonać się o przykrych doznaniach płynących z zażywania narkotyków, dopalaczy czy przedawkowania leków na receptę. Dezorientacja, zaburzenia percepcji, zawroty głowy, brak koncentracji, zniekształcenia obrazu, czy problemy z pamięcią to niektóre z odczuć stymulowanych przez te niecodzienne gogle.

Z racji dostosowania zajęć dla odpowiedniej grupy wiekowej, Strażnicy narkogogle wykorzystują na lekcjach z uczniami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Warto dodać, że bełchatowska Straż Miejska dysponuje także alkogoglami, które również są wykorzystywane w zajęciach z młodzieżą. W tym miesiącu ruszają także lekcje z przedszkolakami z użyciem Programu Edukacyjnego Autochodzik kształtującego prawidłowe postawy i nawyki w poruszaniu się po drogach. Relacja z tych zajęć już niebawem!

Wszystkie pomoce, narko i alkogogle, a także zestaw autochodzik zostały zakupione ze środków UM Bełchatowa.Miasto Bełchatów
ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Tomasz Kałużyński

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2017