joombig banner rotation images

Menu


4 listopada w Dworku Olszewskich odbyła się miejska Inauguracja Roku Kulturalnego 2016/2017.

 

Głównym jej punktem było wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Bełchatowa. W tym roku, gratyfikacja trafiła do jedenastu osób. - Cieszę się, że po raz drugi mogłam przyznać nagrody za osiągnięcia artystyczne. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że obok historii to szeroko rozumiana kultura buduje naszą tożsamość, a także tożsamość narodową i regionu. Ogromnie więc dziękuję wszystkim działaczom, animatorom i pracownikom kultury. To właśnie dzięki państwa pracy i zaangażowaniu kalendarz kulturalny naszego miasta wypełniony jest po brzegi. Życzę państwu inwencji twórczej i wielu sukcesów – mówi Mariola Czechowska, Prezydent Miasta Bełchatowa.


Wśród nagrodzonych są osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do upowszechniania czytelnictwa lub popularyzacji kultury, historii miasta i regiony. Prezydent Miasta doceniła również wybitną pracę bełchatowian w dziedzinie popularyzacji muzyki klasycznej, plastyki, graffiti oraz fotografii. Jedna z gratyfikacji trafiła do Piotra Szewczyka – pedagoga i dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia w Bełchatowie, który nie kryje zadowolenia z otrzymanej nagrody: - Jest mi bardzo miło. Jest to wyróżnienie dla całej instytucji, którą mam zaszczyt kierować. Mowa o nauczycielach pracujących z dziećmi, uczniach zdobywających umiejętności i nagrody dla Bełchatowa na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych oraz rodzicach naszych uczniów, którzy wspierają swoje pociechy w tym trudnym i czasochłonnym zajęciu.


W gronie wyróżnionych znalazła się także malarka Małgorzata Podracka, której prace można było podziwiać m.in. podczas tegorocznej Inauguracji Roku Kulturalnego. – Jestem zaszczycona, że otrzymałam taką nagrodę. Długo już pracuję nad własną plastyką w tej dyscyplinie zawodowej – plastyce. Staram się pracować w różnych wymiarach – jestem malarką, plastyczką – wystawiennikiem, dekoratorem. Bywam również pedagogiem – mówi Małgorzata Podracka. 

 

Nagrodę odebrał również Tomasz Pieczara zajmujący się sztuką uliczną – grafitti. Prace jego autorstwa bełchatowianie mogą podziwiać m.in. na murze w centrum Miasta. – Jestem miło zaskoczony otrzymaniem nagrody. Cieszę się, że mogłem zaistnieć kulturowo w Bełchatowie realizując projekt - mowa o odnowieniu jednej ze ściany w centrum Miasta – podsumowuje Tomasz Pieczara.


Inaugurację Roku Kulturalnego uświetnił występ uczniów oraz nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia w Bełchatowie.

 

Fotorelacja z Inauguracji Roku Kulturalnego 2016/2017: http://www.facebook.com/belchatow/photos/?tab=album&album_id=1284531354943707

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019