joombig banner rotation images

Menu

Dobra wiadomość dla rowerzystów i pieszych. Rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Piłsudskiego - od ul. Polnej do ulicy Pogodnej. Około 400 metrowy odcinek ciągu pieszo-rowerowego wybuduje firma LEAR S. J.

 

„Wiemy, jakie są deficyty i jakich chcielibyśmy warunków dla podniesienia bezpieczeństwa na „ósemce”, przebiegającej przez Bełchatów. Budowa drogi rowerowej i chodnika pozwolą uniknąć mieszkańcom Bełchatowa bezpośredniej styczności z pędzącymi tirami, co znacznie poprawi bezpieczeństwo oraz komfort pieszych i rowerzystów” – mówi Marek Chrzanowski, Prezydent Miasta Bełchatowa.

 

W ramach inwestycji powstanie dwukierunkowy pas rowerowy o szerokości 2m i chodnik o szerokości 1,5m. Na całej długości ścieżki pieszo-rowerowej z kostki brukowej zamontowane będzie również oświetlenie. Miasto przeznaczyło na tą inwestycję blisko 260 tysięcy złotych. Zakończenie budowy drogi rowerowej wraz z chodnikiem i oświetleniem planowane jest jeszcze w tym roku.

 

Zamieściła: AD-A

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019