joombig banner rotation images

Menu

Przez dwa dni – 17 i 18 sierpnia na Placu Narutowicza na najmłodszych czekało wiele atrakcji. W centrum miasta odbyła się impreza podsumowująca cykl letnich warsztatów w ramach projektu „Młodzi w ruchu. Atrakcje i Art.:akcje”. Pierwszego dnia dzieci mogły skorzystać z zajęć plastycznych i rysunkowych. Nie zabrakło także wystawy prac młodych bełchatowian m.in. eko-zabawki, marionetki oraz pegazy. Bełchatowianom zaprezentowali się również uczestnicy warsztatów muzycznych i tanecznych. Liczną publiczność, zarówno dzieci jak i dorosłych, przyciągnęło przedstawienie plenerowe „Złoty Smok z Promienistej Krainy” – bajka dydaktyczna w wykonaniu Kompanii Teatru Ulicznego „Prawdziwy Kot” z Wrocławia.

 

Nie lada gratką, zarówno dla młodszych i starszych okazał się plenerowy piknik edukacyjny. W niedzielne popołudnie w centrum miasta stanął mobilny Park Edukacyjny Interakcje. Młodzi mieszkańców Bełchatowa chętnie uczestniczyli w warsztatach naukowych i artystycznych. Korzystali także z urządzeń interaktywnych, dzięki którym można było dowiedzieć się m.in. jak powstaje film, na czym polega złudzenie optyczne lub jak rozpoznać poszczególne gatunki zwierząt i drzew.

 

Autor: AK

Zamieścił: TK

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019