Increase text size Decrease text size
Menu

Remont komunalnego „Felka” idzie pełną parą. Praca wre także w budynku po starej gazowni, gdzie powstają nowe mieszkania komunalne.

Do 31 sierpnia 2017 r. można składać wnioski o zwrot części podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Attachments:
Download this file (wniosek_zwrot_podatku_akcyzowego11.pdf)zwrot podatku akcyzowego[ ]258 kB

Jak co roku, 15. sierpnia bełchatowianie uczcili pamięć bohaterów wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku. Razem z młodymi bełchatowianami, którzy wcielili się w postaci Stefana i Nelly Helwigów, oddali hołd poległym w Bitwie Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą.

Historia Nelly i Stefana Hellwigów do dziś przypomina nam o Cudzie nad Wisłą z 1920 roku. Na grobie tragicznie zmarłego małżeństwa, co roku, 15 sierpnia, składane są kwiaty.

Bełchatowianie przenieśli się w realia II wojny światowej. Były wybuchy, armaty i czołg a na polu walki żołnierze polscy i niemieccy 

14. sierpnia energetycy obchodzą swoje święto. Podczas głównych uroczystości w Bełchatowie, które zorganizował koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, ponad 70-ciu energetyków odebrało medale i wyróżnienia za długoletnią pracę.

Ponad 260 zwierząt, psów i kotów, czeka na nowy dom w bełchatowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Procedura adopcyjna jest prosta i w ciągu kilkunastu minut można odjechać z nowym przyjacielem.

Bełchatowianie mają okazję, aby wybrać się na rowerową pielgrzymkę do Częstochowy. Rowerzyści wyruszą 24 sierpnia a wrócą 28 sierpnia.Miasto Bełchatów
ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Tomasz Kałużyński

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2017