Increase text size Decrease text size
Menu

Prezydent Mariola Czechowska zachęca bełchatowskie firmy do wzięcia udziału w konkursie Nagroda Gospodarcza Wojewody Łódzkiego. Na zgłoszenia kandydatów wojewoda łódzki czeka do 24 marca. Konkurs cieszy się dużym prestiżem i zainteresowaniem. Daje możliwość promocji i zaprezentowania się firmom z całego regionu. Prezydent podkreśla, że to również szansa dla przedsiębiorców z Bełchatowa.

Rozpoczyna się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 484 na odcinku z Bełchatowa do Łękawy. Po 6 marca na dwóch odcinkach drogi wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

1 marca będziemy obchodzić w Bełchatowie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Środę odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na projekt wschodniej obwodnicy Bełchatowa. Licząca osiem kilometrów trasa ma być gotowa w 2023 roku. Połączona z otwartą niedawno obwodnicą północną radykalnie poprawi sytuację na drogach w centrum Bełchatowa.

Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska zaprasza wszystkich mieszkańców, którzy zainteresowani są wymianą starego źródła ciepła na nowe do udziału w spotkaniu z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi dotyczącym Programu Ograniczania Niskiej Emisji.

Grupa mieszkańców spotkała się z Mariolą Czechowską, prezydent miasta, w sprawie utworzenia Bełchatowskiej Rady Seniorów. 21 lutego powstał komitet społeczny, którego zadaniem będzie powołanie takiego organu.

Z bezpłatnej pomocy prawnika mogą korzystać mieszkańcy wspólnot PGM. Specjalista przyjmuje dwa razy w tygodniu.

O nowym spojrzeniu na organizację transportu w Bełchatowie mówiła prezydent Mariola Czechowska na konferencji pod hasłem ,,Wyzwania w transporcie dla ochrony środowiska”, która odbyła się w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Debata specjalistów była nawiązaniem do Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, przyjętej kilka dni temu przez Radę Ministrów. Jednym z podstawowych elementów tego dokumentu jest plan rozwoju w Polsce elektromobilności, czyli upowszechnienia ekologicznego transportu elektrycznego.Miasto Bełchatów
ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Katarzyna Kleska, e-mail:k.kleska@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Magdalena Jaśkiewicz, Aleksandra Elminowska, Aleksandra Duda - Andrzejewska, Tomasz Kałużyński

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2017