joombig banner rotation images

Menu

29 maja odbędą się w Bełchatowie  uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Uroczystą galą, a wcześniej nabożeństwem bełchatowianie upamiętnią 28. rocznicę pierwszych w powojennej Polsce wyborów samorządowych. Miejskie obchody Dnia Samorządu Terytorialnego zaplanowane są na wtorek, 29 maja.

Radni wysłuchali raportu o współpracy z organizacjami pozarządowymiZgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, radnym przedłożony został raport z programu Współpracy Miasta Bełchatowa z organizacjami pozarządowymi. Podczas XLVIII Sesji Rady Miejskiej radni zajęli się także podziałem powiatu bełchatowskiego na okręgi wyborcze i ustalili liczbę radnych wybieranych w każdym z nich.

Prace na placu Wolności idą pełną parąPrace na Placu Wolności to początek rewitalizacji śródmieścia, na którą miasto dostało ponad 9 mln zł z Unii Europejskiej. Będzie to miejsce zielone - z drzewami, krzewami i kwiatami. Fontanna, plac zabaw, mini siłownia i kawiarniany ogródek z pewnością będą zachęcać mieszkańców do odwiedzania tej części Bełchatowa.

Na os. Budowlanych powstanie tężnia solankowaJuż niebawem mieszkańcy Bełchatowa będą mogli korzystać z pierwszej w mieście tężni solankowej. Solny mikroklimat wytwarzany w takim miejscu zbliżony jest do tego nad morzem. Tężnia ma stanąć przy zbiorniku wodnym w parku na os. Budowlanych

O finansowym wsparciu dla bełchatowskiej policji mają rozmawiać miejscy radni podczas najbliżej sesji, 24 maja. Zajmą się także sprawozdaniem z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Obrady tradycyjnie odbędą się w Sali Herbowej magistratu. Początek o godz. 11:00.

Na Budryka powstała zatoczka na 10 autNa Binkowie powstała zatoka postojowa. Zatrzymać się w niej będzie mogło dziesięć samochodów. To nie jedyna zatoczka, która w ostatnim czasie pojawiła się w Bełchatowie. Z dwóch typu „Pocałuj i jedź” korzystają już rodzice uczniów ze szkół podstawowych nr 4 i 13 (ta ostatnia to jeden ze zwycięskich projektów ostatniej edycji budżetu obywatelskiego). Miasto planuje także szereg innych remontów w różnych częściach Bełchatowa, chodzi tu w szczególności o chodniki.

Klienci bełchatowskiego magistratu mogą wypełnić ankietę Każdy z mieszkańców może ocenić pracę bełchatowskiego magistratu i jego pracowników wypełniając specjalną ankietę. Pytań jest zaledwie kilkanaście, wśród nich same zamknięte. 

Strażacy z KP PSP obchodzili uroczyście Dzień StrażakaMaj to miesiąc, w którym strażacy obchodzą swoje święto. Międzynarodowy Dzień Strażaka jest okazją do refleksji i podsumowań, ale przede wszystkim radości z osiągnięć i dokonań w służbie strażackiej. Uroczysty apel w siedzibie bełchatowskiej PSP połączony był z obchodami pięćdziesięciolecia istnienia Zawodowej Straży Pożarnej. Była to także okazja do wręczenia odznaczeń, medali i awansów na wyższe stopnie.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018