Increase text size Decrease text size
Menu

W związku ze sporą ilością e-maili i telefonicznych zapytań odnośnie realizacji fotoreportażu z XXXVIII Dni Bełchatowa, pragniemy poinformować, że:

 

- dziennikarze posiadający aktualne legitymacje prasowe będą wpuszczani w strefę dla mediów (przed scenę) na podstawie okazania aktualnej legitymacji prasowej

 

- pozostali chętni zobowiązani są do wypełnienia wniosku akredytacyjnego i przesłania go w wyznaczonym terminie i na wyznaczony adres w podanym poniżej regulaminie.

 

Regulamin oraz wniosek znajduje się w załącznikach poniżej.

 

Miasto podpisało umowy z projektantami na budowę 6-ciu nowych placów zabaw. Znajdą się one przy bl.137, 138 i 146 na osiedlu Dolnośląskim, przy ul. Czaplinieckiej 100, przy ul. Czaplinieckiej 44 D, C i E. Trzy place powastaną w ramach Budżetu Obywatelskiego: Mały Alipinista, Biedronkowo i Wyspa Piratów. Dzięki tym placom zabaw najmłodsi mieszkańcy Bełchatowa zyskają nowe miejsca do spędzania czasu na wolnym powietrzu.

Odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli Obszaru Funkcjonalnego Zagłębia Górniczo - Energetycznego Bełchatów - Szczerców - Złoczew. Rozmowy dotyczyły dalszego rozwoju i opracowania wspólnej strategii, która określi kierunki dalszego rozwoju obszaru i ubiegania się o unijne dofinansowania różnych inwestycji.

40 młodych ludzi z Bełchatowa i jego trzech miast partnerskich w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech wzięło udział w projekcie Inwazja Talentów. W jego ramach odbyły się trzy edycje warsztatów artystycznych, plener malarski, a na zakończenie wystawa ponad 500 prac.

Wystartowała pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Do rozdysponowania jest 5 milnionów złotych. W czwartek (22.06.) o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców Bełchatowa dot. BOWŁ.

Nowy chodnik, ścieżka rowerowa a przede wszystkim sygnalizacja świetlna - tak będzie wyglądało skrzyżowanie ulic Słonecznej i Sienkiewicza. 12 czerwca ruszyły prace, które mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Urząd miasta uruchomił bezpłatną aplikację BLISKO w ramach systemu SISMS. Dzięki niej mieszkańcy będą na bieżąco informowani o sprawach, które ich interesują: o zagrożeniach pogodowych, inwestycjach w mieście, utrudnieniach w ruchu czy wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

Do 30 czerwca mieszkańcy mogą składać deklaracje przystąpienia do Komitetu Rewitalizacji. Zespół ma opiniować i doradzać w sprawie projektów związanych z rewitalizacją.Miasto Bełchatów
ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Tomasz Kałużyński

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2017