Increase text size Decrease text size
Menu

Pożegnanie długoletniego skarbnika miasta i zmiany na stanowisku wiceprze-
wodniczącego rady zdominowały sesję Rady Miejskiej w Bełchatowie, która odbyła się 27 kwietnia. Radni zajmowali się także raportem o stanie oświaty za 2016 i informacją o współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi.

We wtorek, 2 maja, mieszkańcy będą mogli załatwić swoje urzędowe sprawy. Bełchatowski magistrat będzie otwarty, zmienią się jedynie godziny jego pracy. Urzędnicy dla interesantów będą dostępni w godzinach 7:30-15:30. Wtorek to dzień tygodnia, w którym urząd zwyczajowo pracuje do godz. 18.

Wkrótce ruszy przebudowa budynku po dawnej gazowni. Powstaną tam mieszkania socjalne. Magistrat rozstrzygnął przetarg na wykonawcę inwestycji.

Na czwartek, 27 kwietnia zaplanowana jest XXXIV Sesja Rady Miejskiej w Bełchatowie. Miejscy radni tradycyjnie będą obradować w Sali Herbowej bełchatowskiego magistratu. Początek o godz. 12:00.

11 firm chce wykonać dokumentację projektową dla wschodniej obwodnicy Bełchatowa. Najniższa oferta opiewa na blisko 780 tys. zł, najwyższa na prawie 2 mln zł.

Początek maja to tradycyjnie czas uroczystości patriotycznych i różnorodnych wydarzeń upamiętniających rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Miejskie obchody rozpoczną się 28 kwietnia.

Dzięki budżetowi obywatelskiemu powstał m.in. plac zabaw na os. Okrzei w pobliżu przedszkolaPrzed bełchatowianami kolejna szansa na rozdysponowanie 1,5 mln zł z miejskiego portfela. Startuje nowa edycja Bełchatowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Muzyka gospel rozbrzmiała w bełchatowskim oratorium. Podczas Koncertu Wielkanocnego wystąpił bowiem chór Schola Cantorum.Miasto Bełchatów
ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Katarzyna Kleska, e-mail:k.kleska@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Magdalena Jaśkiewicz, Aleksandra Elminowska, Aleksandra Duda - Andrzejewska, Tomasz Kałużyński

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2017