joombig banner rotation images

Menu

Bełchatów odwiedzi grupa dzieci i młodzieży z Csongrádu, miasta partnerskiego na Węgrzech. Razem z nimi przyjadą przedstawiciele tamtejszego magistratu. Podczas pobytu goście zwiedzą miasto. Spotkają się także z prezydentem oraz uczniami „Mickiewicza”, którzy przygotowali dla nich wiele ciekawych zajęć.

Pięć nowych aut zasiliło tabor bełchatowskiej policji. Cztery radiowozy i specjalistyczny samochód do przewozu zatrzymanych już służą komendzie. Tak bogate zakupy, bo w sumie na ponad 400 tys. zł, były możliwe dzięki wsparciu ze strony miasta i innych lokalnych samorządów.

Miasto kupiło stację meteorologicznąNa dachu budynku Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 15 zamontowana została stacja meteorologiczna, dzięki czemu monitorowane będą podstawowe zjawiska pogodowe w mieście. Chodzi głównie o pomiar standardowych parametrów określających stan pogody. Głównym celem kupna urządzenia jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców miasta.

Na cmentarzu w Grocholicach stanął pomnik upamiętniający walczących w powstaniu z 1863 roku. 155 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego będzie okazją do jego odsłonięcia. 

Załączniki:
Download this file (regulamin - marsz 2018.pdf)Marsz - regulamin, informacje[ ]120 kB

Po południu orkan Fryderyk nadciągnie nad BełchatówPo południu do Bełchatowa dotrze orkan Fryderyka, który przyniesie silny wiatr oraz intensywne opady śniegu. Prędkość wiatru może w porywach dochodzić nawet do 110 km/h. Synoptycy przewidują w całym województwie łódzkim zamiecie i zawieje śnieżne.

Pół miliona zł miasto przeznaczy na zimowe utrzymanie drógPół miliona złotych – tyle w tym sezonie miasto wyda na zimowe utrzymanie dróg. O to, aby miejskie ulice były odśnieżone, zadba Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, które wygrało przetarg. Spółka kupiła dodatkowy sprzęt i uruchomiła specjalny numer telefonu, pod którym zgłaszać można problemy z nieodśnieżoną ulicą czy chodnikiem.

 

Projekt posągu Józefa Piłsudskiego w BełchatowieBełchatów włączył się w narodowe obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przez najbliższe miesiące w mieście odbywać się będą spotkania, koncerty, konkursy przypominające o tej wyjątkowej rocznicy. 11 listopada na placu Wolności odsłonięty zostanie posąg marszałka Józefa Piłsudskiego. Trwa społeczna zbiórka funduszy na jego budowę.

Straż Miejska pomaga uruchomić auta podczas silnych mrozówKierowcy, którym z powodu siarczystych mrozów odmówił posłuszeństwa akumulator w samochodzie, mogą skorzystać z pomocy bełchatowskiej Straży Miejskiej. Wystarczy zadzwonić pod numer 986, a strażnicy przyjadą i uruchomią auto.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018