Increase text size Decrease text size
Menu

5 tys. wejść,  2 tysiące wypożyczeń łyżew, prawie 1,5 tysiąca wejść darmowych w ramach zajęć wychowania fizycznego – tak statystycznie wygląda miesiąc na Lodowisku Miejskim przy ul. Edwardów 6 w Bełchatowie. I trudno się dziwić, bowiem to jedno z najlepiej przygotowanych i wyposażonych lodowisk w regionie.


Pierwsze Lodowisko Miejskie zaczęło funkcjonować w grudniu 2007. Mimo tego, że był to obiekt otwarty to bardzo szybko przypadł ono do gustu bełchatowianom oraz mieszkańcom

okolicznych miejscowości. LodowiskoTak duże zainteresowanie zarówno ze strony dzieci, młodzieży, jak i dorosłych sprawiło, że Prezydent Miasta Bełchatowa podjął decyzję o jego rozbudowie. Zakończyła się ona w 2008 roku.

Obiekt został  powiększony od poprzedniego o 300 m2 i wzbogacony o zaplecze szatniowo-sanitarne. Ponadto został  zadaszony halą namiotową. Dzięki temu amatorzy łyżwiarstwa mogą korzystać z lodowiska niezależnie od warunków atmosferycznych. Warto także dodać, że było to pierwsze kryte lodowisko w Bełchatowie oraz Powiecie Bełchatowskim. Zmiany zaszły także w wypożyczalni sprzętu, do której trafiły nowe komplety łyżew, kasków oraz ochraniaczy.

 

Każdego sezonu Lodowisko Miejskie odwiedzane jest przez około 50 tys. osób. Zainteresowaniu obiektem sprzyja bogato wyposażona wypożyczalnia łyżew oraz niewysokie opłaty za korzystanie. Oprócz wejść indywidualnych i zajęć szkolnych przy Lodowisku Miejskim działają dwie drużyny hokojowe - juniorska i seniorska. Oragnizowane są także okolicznościowe dyskoteki na łyżwach, turnieje szkolne i zawody. Wielu bełchatowian podkreśla, że wybudowanie lodowiska to był strzał w dziesiątkę.

 

 >>> Oficjalna strona Lodowiska Miejskiego

 

 

 

Lodowisko Miejskie Bełchatów

Cennik:

bilet ulgowy (dla dzieci i młodzieży uczącej się oraz rencistów i emertytów) - 2 zł / 60 min
bilet dla dorosłych - 5 zł/ 60 min
wypożyczenie łyżew - 5 zł / 60 min
ostrzenie łyżew - 5 zł - paraMiasto Bełchatów
ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Tomasz Kałużyński

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2017